Milli Savunma Üniversitesi başvuru sonuçları 2017 açıklandı! - MSU Harp Okulu başvuru sonuçları

Silahlı kuvvetlerde görev almak isteyen adayların heyecanla beklediği Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulu başvuru sonuçları açıklandı. Adaylar msu.gov.tr adresinden sonuçlara ulaşabilecek. 2017 Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulu başvuru sonuçlarını bu başlık altından hemen öğrenebilirsiniz. İşte heyecanla beklenen MSU Harp Okulu başvuru sonuçları...

Milli Savunma Üniversitesi başvuru sonuçları 2017 açıklandı! - MSU Harp Okulu başvuru sonuçları
Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulu başvuru sonuçlarına erişim sağlandı. Silahlı kuvvetlerde görev almak isteyen adaylar için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Adaylar Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulu başvuru sonuçlarını sorgulamaya başlarken ortaya çıkan bir hata nedeniyle sonuçlara erişim sağlanmıyor. Bakanlığın internet sitesinden öğrenilecek olan Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulu başvuru sonuçları sorgulama ekranına bu başlık altından ulaşabilirsiniz.

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ HARP OKULU BAŞVURU SONUÇLARI ÖĞREN

BU BİLGİLERİ OKUMADAN SINAVA GİTMEYİN

1. Harp Okulları öğrenci temin faaliyeti kapsamında başvuran adayların başvuruları ve tercihleri değerlendirilmiştir.

2. Başvuran adaylardan; YGS 1-2 (En yüksek olan) ve YGS 4-5-6 (En yüksek olan) puan türleri dikkate alınarak en yüksekten itibaren sıralanmıştır.

3. Baraj puanları;

Erkek Adaylar için YGS 1-2 Puan Türünden 212,80046 ve üzeri,

YGS 4-5-6 Puan Türünden 254,58316 ve üzeri,

Bayan Adaylar için YGS 1-2 Puan Türünden 350,15878 ve üzeri,

YGS 4-5-6 Puan Türünden 354,48338 ve üzeri

olan adaylar sınavlara çağırılmıştır.

4. Şehit/Gazi çocuğu olan adaylardan; puanı belirtilen baraj puanın %90'ı ve fazlası olan adaylara da Şehit-Gazi Kontenjanından çağrı yapılmıştır.

5. Adayların tercihleri; aldıkları puanlar incelenerek Kara, Deniz ve Hava Harp Okulu kontenjanlarına göre UYGUN/UYGUN DEĞİL olarak belirlenmiştir.

6. Hava Harp Okulu tercihi "UYGUN" olarak çağrı yapılan adaylardan kontenjan miktarı kadar aday Psikomotor Testine alınacak, başarılı olan adaylardan belirlenen sayı kadarı Öğrenci Seçme Uçuşuna(ÖSU) planlanacaktır.

7. Sınavlar, Kara Harp Okulu Komutanlığı (Bakanlıklar/ANKARA) adresinde 19 Haziran -19 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

8. Evrak Kontrol, Kişilik Değerlendirme Testi, Ön Fiziki Kontrol, Psikomotor (HHO adayları için), Fiziki Yeterlilik Testi (FYT), Mülakat, aşamalarından başarı ile geçen adaylar Sağlık Muayenesi için hastaneye sevk edilecektir.

9. Seçim aşamaları;

1'inci gün : Evrak Kontrolü, Kişilik Testi, Ön Fiziki Kontrol (HHO ilk tercih olan adaylar için Psikomotor Testi) ve Fiziki Yeterlilik Testi.

2'nci gün : Mülakat, Aday Tanıma (Güvenlik Soruşturma Formlarının teslimi).

3'üncü gün : Sağlık Muayenesi işlemleri başlatılacaktır.

10. Seçim aşamaları her bir aday için 4-5 gün sürebilecektir.

11. Adayların, birinci gün Fiziki Yeterlilik testi yapılacağından gelişlerinde Spor kıyafeti (Eşofman, Spor Şortu veya tayt, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) giyinmiş olarak gelmeleri gerekmektedir.

12. Adayların 2 suret Güvenlik Soruşturma Formunu talimata uygun olarak doldurmaları, bilgisayarda resim eklendikten sonra A4 boyutunda kağıda arkalı önlü renkli çıktı alarak gelmeleri gerekmektedir. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formuna ulaşmak için tıklayınız…Doldurma talimatına ulaşmak için tıklayınız…

13. Şehit, Malul gazi ve muharip gazi çocuğu olanların Şehit, Malul gazi ve muharip gazi çocuğu olduğunu gösterir belgenin (Şehit/Gazi Türk Silahlı Kuvvetlerine mensup ise bağlı olduğu Kuvvet Komutanlıklarının Personel Başkanlığından, diğer kamu kurumlarına mensup ise, mensup oldukları Bakanlık ve Sosyal Güvenlik Kurumunun her ikisinden de belge alacaklardır.) aslı ve fotokopisini getirmeleri gerekmektedir.

14. Nüfus Cüzdanı veya geçerli kimlik belgesi ve fotokopisi.

15. Diploma veya geçici mezuniyet belgesi.

16. YGS Sonuç Belgesi

17. Adli Sicil Kaydı ve Kesinleşme Şerhi (Adli Olarak Kaydı Olduğu Tespit edilen Adaylardan İstenecektir.)

18. Harp Okulu Sınavlarına çağrılmış ortak adayların sınav sonuçları Astsubay Meslek Yüksek Okulları (MYO) sınavlarında da geçerli sayılacak ve MYO sınav çağrısı yapılmayacak ancak değerlendirmeye alınacaktır.(Bando MYO hariçtir.)

19. Adayların belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir.

20. Çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte Kara Harp Okulu Komutanlığı (Bakanlıklar/ANKARA) adresinde hazır bulunacaklardır.

21. Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmemektedir. Sınava gelirken cep telefonu getirmeyiniz.

BİZE ULAŞIN