e-YDS 2017/7 başvuruları nasıl yapılır?

ÖSYM tarafından düzenlenen e-YDS 2017/7 sınavı için başvurular başladı. Peki e-YDS başvurusu nasıl yapılır? e-YDS ne zaman? İşte detaylar...

e-YDS 2017/7 başvuruları nasıl yapılır?

e-YDS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sınava başvurular 21 Haziran - 13 Temmuz 2017 tarihleri arasında ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr/ internet adresinden gerçekleştirilecek.

Sınava alınacak aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağından bu sınavda kontenjan, Ankara'da 4200, İstanbul'da 432, İzmir'de 120 olacak. Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacak. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacak.

SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

Sınav başvuru ücreti 200,00 TL olup ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile yapılacaktır.

DİKKAT: e-YDS'de kapasite artışı nedeniyle; e-YDS Kılavuzu'nda yer alan 'e-YDS'ye katılmak isteyen bir aday, bir takvim yılı içerisinde aynı dilden sadece bir kez sınava girmek için sınav ücreti ödeyebilir.' koşulu e-YDS 2016/11 itibariyle 'e-YDS'ye katılmak isteyen bir aday, son 3 ay içerisinde aynı dilden sadece bir kez sınava girmek için sınav ücreti ödeyebilir.' şeklinde değiştirilmiştir.

Öte yandan sınava katılım sağlayacak olan adaylara özel, elektronik ortamda uygulanan e-YDS'nin sınav arayüzüne alışması ve sınav öncesinde sisteme aşinalık kazanması amacıyla deneme bir sınav hazırlanmıştır. Aşağıdaki linki kullanarak e-YDS'nin deneme sınavı uygulama sayfasına erişebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN