Açık Lise sınav giriş yerleri 2017 açıklandı mı? - MEB ile AÖL sınav giriş belgesi sorgula

1-2 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan AÖL sınavları için geri sayım başladı. Sınava hazırlanan adaylar AÖL sınav giriş yerlerini heyecanla bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 2017 AÖL sınav giriş yerleri ile ilgili henüz bir açıklama gelmezken Açık Lise sınav giriş yerlerinin bu hafta içinde açıklanması bekleniyor. Açık Lise AÖL sınav giriş belgesini bu başlık altından hemen sorgulayabilirsiniz. İşte tüm detaylar...

Açık Lise sınav giriş yerleri 2017 açıklandı mı? - MEB ile AÖL sınav giriş belgesi sorgula

1 ve 2 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan AÖL sınavları için geri sayım başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklanacak olan Açık Lise sınav yerleri ise son günlerde en çok araştırılan konulardan bir tanesi oldu. Uzun süredir sınavlara hazırlanan adayların heyecanla beklediği AÖL sınav yerleri MEB'in resmi sitesinden açıklandığı an bu başlık altında olacak. İşte 2017 AÖL sınav giriş belgesini sorgulama ekranı...

AÖL SINAV YERLERİ SORGULA

SINAV GÜNÜ YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER

* Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da var ise ehliyet, pasaport)
* Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı (zorunlu değil olması önerilir),
* Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

Öğrenciler, sınav sırasında cep telefonu, hesap makinesi, bilgisayar (diz üstü), kitap, ders notu, silah ve diğer öğrencileri rahatsız edecek hiçbir araç-gereç bulunduramazlar.

Dikkat: Öğrenciler, sınava girerken kimlik belgelerini (nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet) ve Sınav Giriş Belgelerini yanlarında bulundurmak zorundadırlar.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ'NDE NASIL MEZUN OLURUM?

Toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri, Toplam Kredinin: 192 ve üzeri, Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir. Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;

Alanlılar için: 112 kredi ''ortak'', 80 kredi ise ''alan'' kredisi olması, Alansızlar için: 120 kredi ''ortak'', 72 kredi ise ''seçmeli'' derslerden tamamlanması gerekiyor. Tabi bunlar mezun olmak için gerekli kredilerin alt limiti, daha fazla bir kredi ile de mezun olabilirsiniz.

MEZUN OLAN ÖĞRENCİLER;

Diplomaları sonuçları açıklanmasından sonra en kısa süre içerisinde hazırlanarak koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilecektir.

Mezun olduğuna dair belgeye ihtiyaç duyanlar işlemlerini yaptırdıkları irtibat bürolarına (Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi) başvurabilirler. (Çok zorunlu olmadıkça, çıkma belgesi istemeyiniz bunun yerine "İlgili Makama"mezuniyet yazısı alabilirsiniz.)

"Mezuniyet incelemesinde" olan öğrenciler çıkma belgesi alamazlar. Mezuniyet İncelemesinde olan öğrencileriin durumları gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra mezun konuma geleceklerdir.

AÖL SINAVINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Açık Öğretim Lisesi sınavları, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün belirlediği okullarda, merkezi sistemle çoktan seçmeli test metodu kullanılarak yapılmaktadır.

Sınavlarda;

Her dersten 20 soru sorulmaktadır,

Her soru 4 seçeneklidir,

Her doğru cevabın değeri 5 puandır,

Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemez (götürmez).

Sınavların değerlendirilmesi Açık Öğretim Lisesi yönetmeliğine göre yapılır.

Sınav Günü Yanınıza Almanız Gerekenler

Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı , pasaport veya ehliyet belgelerinden biri.

Sistem üzerinden alınan fotoğraflı Sınava Giriş Belgesi.

Kurşun kalem ve silgi.

BİZE ULAŞIN