40 bin mezun iş hayatında

İstanbul’un merkezinde büyük bir kampus üniversitesi olan İAÜ 40 binden fazla mezununu iş hayatına kazandırdı. Yerinde uygulama dersiyle öğrenciler iş dünyasıyla tanışıyor

40 bin mezun iş hayatında
İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ), uzman akademik kadrosundan geniş burs yelpazesine, uluslararası işbirliklerinden son teknolojiyle donatılan altyapısına, sosyal, kültürel ve akademik aktivitelerinden mezunlarının iş bulma olanaklarına kadar tüm üniversite adaylarını cezbedecek özelliklere sahip. İstanbul'un merkezinde büyük bir kampüse sahip olan ve toplam 40 binden fazla mezununu iş hayatına kazandıran İAÜ, yine 40 binden fazla öğrenciye yükseköğretim veriyor. Bilimsel literatürdeki son gelişmeleri yakından takip ederek öğrencilere aktaran, alanının en iyilerinden oluşan akademik kadrosuyla, dünya standartlarında yükseköğretim imkânı sağlıyor.

UYGULAMALI EĞİTİM VİZYONU
İAÜ "bilgiyi üretime dönüştürerek ekonomiye katma değer sağlama" misyonu çerçevesinde uygulama ağırlıklı eğitim modeli yürüten nadir üniversitelerden. "Yerinde uygulama" dersiyle öğrencilerine iş yaşamı içinde bulunma ve gerçek iş tecrübesi edinme fırsatı sunuluyor. Türkiye ve dünyanın sayılı markalarıyla işbirliği içinde geliştirilen sektör kurullarıyla öğrenciler iş yaşamına hazırlanıyor. İAÜ her 100 öğrencisinin 86'sına burs imkanı sunuyor. Üniversite ayrıca, belli şartlara sahip öğrencilerine nakdi eğitim desteği de veriyor. İAÜ, aralarında dünyanın en köklü ve başarılı üniversitelerinin de bulunduğu 450 üniversiteyle ikili işbirliği anlaşmalarına sahip.
BİZE ULAŞIN