Hükümetten GAÜ’ye tam not

GAÜ denizcilik programı Türkiye Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın yaptığı denetimlerden tam not aldı. Okul uluslararası standartlara uygunluğunu kanıtladı

Hükümetten GAÜ’ye tam not
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu, Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkililerinin gerçekleştirmiş olduğu denetimin ardından tam not alarak, kalitesini bir kez daha ortaya koydu. GAÜ Güverte Bölüm Başkanı Eşref Bodur okulun Uluslararası Denizcilik Örgütü çerçevesinde, uluslararası standartlara uygunluğunun denetlendiğini ve tam not aldığını belirtti. Bakanlık yetkililerinin GAÜ bünyesinde bulunan uygulama alanlarına hayran kaldıklarını ifade eden Bodur, akademisyenler olarak iddialı olduklarını ve en iyi denizcilik eğitimi veren kurum olma yolunda emin adımlar ile ilerlediklerini söyledi. Bodur ayrıca, üniversitelerin denizcilik eğitimi verebilmeleri için bu denetimden geçmek zorunda olduğunu belirterek, bu doğrultuda geçer nottan öte adadaki en iyi denizcilik eğitim alanlarına sahip olduklarını ve Türkiye'deki üniversiteler arasında da ilk sıralarda yer aldıklarını söyledi.

SİMÜLASYONLA EĞİTİM
Gemi Simülasyon Merkezi'nin, deniz ortamını 1'e 1 şekilde yansıtacak teknolojik alt yapı ile hazırlanmış olduğunu ifade eden Bodur, öğrencilerin, gemiler ile iletişim kurma noktasından, yük kontrollerine kadar herşeyi gerçeği ile aynı şekilde deneyimleyerek uygulama ve öğrenme şanslarının olduğunu vurguladı. Bodur, bu sayede, öğrencilerin denize çıkmadan herşeyi tecrübeleyerek öğrendiklerini ve denize çıktıkları anda ise, donanımlı ve tecrübeli olarak mesleklerine çok kısa sürede adapte olabildiklerini söyledi.
BİZE ULAŞIN