Sosyal bilimlerde İHÜ farkı

İbn Haldun Üniversitesi sosyal bilimler alanında yürüttüğü araştırma projeleriyle Türkiye’nin yanı sıra dünyada da bir araştırma kurumu olarak öne çıkmayı hedefliyor. Eğitim dili İngilizce, Türkçe ve Arapça olacak. Bu yıl öğrencilerin tamamına burs verilecek

Sosyal bilimlerde İHÜ farkı
Bu yıl eğitim-öğretim hayatına başlayacak olan İbn Haldun Üniversitesi (İBÜ) sosyal bilimler alanında yürüttüğü araştırma projeleriyle Türkiye'nin yanı sıra dünyada da bir araştırma kurumu olarak ön plana çıkmaya hazırlanıyor. İHÜ, öğrencilerini sosyal bilimlerde araştırma yöntem ve teknikleri konusunda beceri kazandırarak mezun etmeyi, sahip olduğu araştırma enstitüleri ve merkezleri aracılığıyla da sosyal bilimler literatürüne katkı sağlamayı amaçlıyor. İHÜ İngilizce eğitimi ile Batı kaynaklı bilgiye, Arapça eğitimi ile de Doğu'nun bilim ve kültürüne açık ve özde kendi bilgisini, teorisini üreten bir sosyal bilimler üniversitesi olma vizyonuyla kapılarını açacak.

TAM BURS VERİLECEK
İHÜ öğrencilerinin yüzde 35'i Türk vatandaşı olmayan yabancı öğrencilerden oluşacak. Yabancı öğrencilere zorunlu Türkçe hazırlık eğitimi verilecek. İlk yıl tüm öğrenciler tam burslu olarak kabul edilecek ve kendilerine yurt imkanı sunulacak. Derece yapan öğrencilere başarılarına göre ek burslar sunulacak. Eğitim dili Türkçe, İngilizce ve Arapça olacak. Hazırlık sınıfını tamamlayan öğrenciler aynı yılın yazında ABD ve Malezya'da eğitim kamplarına katılarak yabancı dil pratiği yapabilecek. Üniversiteye kayıt yaptıran tüm öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye ediyor.
BİZE ULAŞIN