Yakın Doğu’da tercih bursu

KKTC’nin en çok tercih edilen üniversitelerinden Yakın Doğu’da bu yıl tercih bursu da verilecek. Burslar bölüm ve tercih sıralamalarına göre yüzde 50’den yüzde 10’a kadar şekillendirildi

Yakın Doğu’da tercih bursu
Yakın Doğu Üniversitesi yüzde 75, yüzde 50 ve yüzde 25 burs verdiği öğrenci sayısını artırmasının yanı sıra bu yılki seçeneklerine tercih bursunu da ekledi. Üniversite, toplam 139 bölümde, ağırlıklı olarak 1'inci ve 2'nci tercihe burs veriyor. Tercih Bursu verdiği 111 bölümünde aynı zamanda ÖSYM bursu da var. Tercih bursları, bölümlere ve tercih sıralarına göre yüzde 50, yüzde 40, yüzde 30, yüzde 20 ve yüzde 10 şeklinde değişiyor. Sporcu bursu ile kardeş indirimi gibi öğrencilerin çeşitli burs imkânları sunan Yakın Doğu Üniversitesi'nde yurt, yemek ve öğrenimi kapsayan ekonomik paket seçenekleri de bulunuyor. Üniversite'nin ücretleri bu yıl TL üzerinden alınacak.

KIBRIS'IN İLK YERLİ OTOMOBİLİ
Üniversite yenilikçi eğitim modelinin yanında robotik teknolojisi, yeşil enerji, giyilebilir sağlık ürünleri, yapay damar ve kulak gibi çalışmalarıyla bilime eşsiz katkılar yaparak sadece kendi coğrafyasında değil, tüm dünyada dikkatleri üzerinde topluyor. Son olarak Kıbrıs'ın ilk yerli otomobili olan GÜNSEL'i üretti. Elektrikle çalışan GÜNSEL'in yakın zamanda seri üretimine geçilecek. Öğrenciler "Dünya Tıp Fakülteleri Listesi"ne girme başarısı gösteren YDÜ Tıp Fakültesi'nin hastanesinden de ücretsiz sağlık hizmeti alabiliyor.
BİZE ULAŞIN