Öğretmenlere geçici görev artık yasak!

Yeni genelgeye göre öğretmenlere geçici olarak diğer eğitim kurumlarında veya il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde görev verilmeyeceği belirtildi.

Öğretmenlere geçici görev artık yasak!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz imzasıyla 81 il valiliğine yeni eğitim öğretim yılı için genelge gönderildi. Öğretmenlerin geçici olarak diğer eğitim kurumlarında veya il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde görevlendirmeleri nedeniyle eğitim öğretimde sıkıntıların ortaya çıktığı belirtilen genelgede şu hususlara dikkat çekildi:

Eğitim dışı iş yapamayacaklar

Eğitim kurumlarından norm kadro fazlası öğretmen bulunmaması, bu durumdaki öğretmenlerin ihtiyaç duyulan okullara görevlendirilmesi esastır. Öğretmenler, zorunlu olmadıkça öğretmenlik dışındaki işleri yürütmek üzere geçici olarak görevlendirilmeyecektir.

Kadro fazlası gidecek

Zorunlu hallerde bu kapsamdaki görevlendirenler, ihtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenler arasından öncelikle aynı ilçe içinden kadro fazlası öğretmenler arasında yapılacaktır. Görevlendirmeler, eğitim ve öğretimin aksatılmaması ve ders bütünlüğünün sağlanması için ders yılı içerisinde yapılmayacaktır.

Sonraki döneme atama

Bir görevlendirmeler 1 Temmuz- 30 Eylül tarihleri arasında planlanıp aynı tarihler içinde sonraki eğitim ve öğretim yılı içinde yapılması düşünülen ve görev süreleri net olarak belirlenerek sonuçlandırılacaktır.

BİZE ULAŞIN