e okul ile haftalık ders programı görüntüle! - İşte VBS öğrenci girişi

Öğrenci ve velilerin heyecanla beklediği 2017-2018 eğitim ve öğretim sezonunun ilk ders zili bu sabah çaldı. Okulların açılması ile birlikte e okul sisteminde de yoğunluk yaşanmaya başladı. e okul öğrenci girişi ile haftalık ders programını öğrenmek ve diğer bilgilerine bakmak isteyen öğrenciler doğru adresteler. Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) giriş sistemi ile e okula hemen ulaşın...

e okul ile haftalık ders programı görüntüle! - İşte VBS öğrenci girişi

2017-2018 eğitim öğretim sezonunun ilk ders zili bugun çaldı. Milyonlarca öğrenci bu sabah saatlerinde okula gitmek için yola koyuldu. Öte yandan okulların açılması nedeniyle e okul Veli Bilgilendirme Sisteminde yoğunluk yaşanıyor. VBS giriş ekranı ile ders programlarını ve diğer tüm bilgilerini görmek isteyen öğrenciler doğru adreste. Aşağıda bulunan bağlantıya tıklayarak TC kimlik numarası ve okul numarasını girip e okul öğrenci girişi yapabilirsiniz. İşte VBS giriş ekranı...

E OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ YAPMAK İÇİN TIKLA

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİNE (VBS) NASIL GİRİŞ YAPILIR?

E-okul veli bilgilendirme sisteminde;

1)Türkiye Cumhuriyeti (TC) kimlik numarası

2)Okul numarası

3)Birkaç güvenlik sorusu yanıtlanarak sisteme kolayca giriş yapılabilmektedir.

MOBİL E-OKUL SİSTEMİ NEDİR?

Mobil e-okul sistemi ile veliler öğrencilerinin okul durumu telefonlarına gelecek SMS aracılığıyla öğrenebilmektedir.

Mobil e-okul bilgi servisini kullanmak için sisteme üye olmak yeterlidir. Veliler öğrenci bilgilerini mobil ortamdan kısa mesaj servisi SMS ile otomatik olarak alabilmektedir. Bunun için yapılması gereken sisteme üye olmaktır.

Servise üye olmak için öğrenci T.C. Kimlik Numarası'nı cep telefonundan kısa mesajla 8383 numarasına göndermek yeterli olmaktadır. Servise üye olan veya üye olmayan tüm kullanıcıların yaptığı her bir sorgulama için belli bir ücretlendirme yapılmaktadır ve bu ücretlendirme minimum seviyededir.

E-OKUL SİSTEMİ HANGİ AMAÇLA KULLANILMAKTADIR?

Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistem Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilmektedir. Devlet ve özel ilköğretim okulları, anaokulları, özel eğitim kurumları, ortaöğretim kurumları e-okul sisteminde işlem yapmaktadır.

E-okul sistemi üzerinden öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'na erişilebilmektedir.

E-okul modülünün haricinde, velilerin öğrencilerin okul durumlarının takibi için açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları bu sistem üzerinden Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikten sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek takip edilebilmektedir.

E-OKUL GİRİŞ SİSTEMİNİN VELİLERE SAĞLADIĞI YARARLAR NELERDİR?

1)Öğrencinin devam ve devamsızlık durumunu kontrol edebilecek,

2)Öğrencinin sınavlarından aldığı notlara bakabilecek,

3)Öğrencinin yılsonu notlarını öğrenebilecek,

4)Haftalık ders programını öğrenebilecek,

5)Öğretmen veya yetkililer ile yazışma yapıp iletişime geçebilecek.

BİZE ULAŞIN