E okul Veli Bilgilendirme Sistemine nasıl girilir? - İşte e okul sistemi...

E okul Veli Bilgilendirme Sistemine nasıl girilir? - İşte e okul sistemi...

Okulların açılması ve sınav haftalarının yaklaşması ile birlikte E Okul öğrenci giriş ekranında yoğunluk başlayacak. Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde internet üzerinden kolaylıkla haftalık ders programı, sınav sonuçları ve sözlü notlarınızı öğrenebilirsiniz. e okul sistemine bu başlık altından giriş yapabilirsiniz. İşte e okul Veli Bilgilendirme Sistemi

  • Eğitim
  • Salı 10.10.2017 10:11

Okulların açılmasıyla beraber e okul sistemine de tekrar giriş yapılmaya başlandı. e okul sayesinde internet üzerinden kolaylıkla sınav notlarınızı, sözlü notlarını veya haftalık ders programını görüntüleyebilirsiniz. Veli Bilgilendirme Sistemine bu başlık altından giriş yapabilirsiniz. TC kimlik numarası ve okul numarasını yazarak e okul öğrenci girişi işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

E-OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ İÇİN TIKLA

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİNE (VBS) NASIL GİRİŞ YAPILIR?

E-okul veli bilgilendirme sisteminde;

1)Türkiye Cumhuriyeti (TC) kimlik numarası

2)Okul numarası

3)Birkaç güvenlik sorusu yanıtlanarak sisteme kolayca giriş yapılabilmektedir.

MOBİL E-OKUL SİSTEMİ NEDİR?

Mobil e-okul sistemi ile veliler öğrencilerinin okul durumu telefonlarına gelecek SMS aracılığıyla öğrenebilmektedir.

Mobil e-okul bilgi servisini kullanmak için sisteme üye olmak yeterlidir. Veliler öğrenci bilgilerini mobil ortamdan kısa mesaj servisi SMS ile otomatik olarak alabilmektedir. Bunun için yapılması gereken sisteme üye olmaktır.

Servise üye olmak için öğrenci T.C. Kimlik Numarası'nı cep telefonundan kısa mesajla 8383 numarasına göndermek yeterli olmaktadır. Servise üye olan veya üye olmayan tüm kullanıcıların yaptığı her bir sorgulama için belli bir ücretlendirme yapılmaktadır ve bu ücretlendirme minimum seviyededir.

E-OKUL SİSTEMİ HANGİ AMAÇLA KULLANILMAKTADIR?

Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistem Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilmektedir. Devlet ve özel ilköğretim okulları, ana okulları, özel eğitim kurumları, orta öğretim kurumları e -okul sisteminde işlem yapmaktadır.

E-okul sistemi üzerinden öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e -karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'na erişilebilmektedir.

E-okul modülünün haricinde, velilerin öğrencilerin okul durumlarının takibi için açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları bu sistem üzerinden Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikten sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek takip edilebilmektedir.

BİZE ULAŞIN