e okul öğrenci girişi sistemi nasıl giriş yapılır? - e okul ile VBS'ye hemen giriş yap!

Ocak ayına kısa bir süre kala okullarda son sınavlar yapılıyor. Bu nedenle e okul Veli Bilgilendirme Sistemi'nde yoğunluk yaşanıyor. Öğrenciler ve veliler sınav sonuçlarını e okul öğrenci girişi ekranı ile kolaylıkla öğrenebiliyorlar. VBS giriş sistemine giriş yapmak için TC kimlik numarası ve okul numaranızı yazmanız yeterli. İşte e okul öğrenci girişi ekranı...

e okul öğrenci girişi sistemi nasıl giriş yapılır? - e okul ile VBS'ye hemen giriş yap!
Milyonlarca öğrenci sömestr tatiline kısa bir süre kala okullarda son sınavlarını olmaya devam ediyor. Sınav sonuçlar ise e okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile online olarak kolay bir şekilde öğrenilebiliyor. e okul öğrenci girişini TC kimlik numarası ve okul numarasını girerek yapabilirsiniz. VBS giriş sistemine ulaşabileceğiniz bağlantı haberimizde. İşte e okul öğrenci girişi ekranı...

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ'NE GİRİŞ YAP

E OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

1)Türkiye Cumhuriyeti (TC) kimlik numarası
2)Okul numarası
3)Birkaç güvenlik sorusu yanıtlanarak sisteme kolayca giriş yapılabilmektedir.

Ardından E-okul sınav sonuçlarını öğrenmek için not durumu üzerinden bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz. Bu sayede birinci yazılı sınav ve sözlü notlarını görebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığının sunmuş olduğu E-okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde, öğrencilere ait not ve devamsızlık bilgisine kolay ve hızlı bir şekilde en güncel haliyle ulaşabilmek mümkün. Bu sistem öğrencilerle birlikte veliler için de oluşturulmuştur. E-okul sisteminde süreç, öğrencinin okula başlaması ile başlar, öğrencinin mezuniyetine kadar devam eder. E-okul veli bilgilendirme sistemine, resmi web sitesi olan https://e-okul.meb.gov.tr/ üzerinden erişilebilmektedir. Böylece öğrenci numaraları ve T.C.kimlik numaraları ile giriş yapılarak bu sistemden en etkin ve verimli şekilde yararlanılabilmektedir.

E OKUL

Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistem Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilmektedir. Devlet ve özel ilköğretim okulları, anaokulları, özel eğitim kurumları, ortaöğretim kurumları e-okul sisteminde işlem yapmaktadır. e-okul sistemi üzerinden öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'na erişilebilmektedir.

Ayrıca e-okulda veliler, öğrencilerin okul durumlarının takibi yapabilsin diye açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları gösterilir. e-Okul öğrenci girişi için de e-okul vbs den aynı işlemler yapılarak öğrenciler kendi otlarını ve daha fazlasını görebilir.

BİZE ULAŞIN