Ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı? Ehliyet sonuçları sorgulama...

Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Ehliyet sınav sonuçları için binlerce adayın meraklı bekleyişi sürüyor. Arama motoru Google üzerinden sınav sonucunu öğrenmek isten sürücü adayları ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun yanıtını araştırıyor.

Ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı? Ehliyet sonuçları sorgulama...

Bilindiği gibi ehliyet sınav sonuçları MEB üzerinden açıklanıyor. Ehliyet sınav sonuçlarını merak eden binlerce sürücü adayı sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi bekliyor. Ehliyet sınavı 23 Aralık 2017 tarihinde yapılmıştı. Ehliyet sonuçları ne zaman açıklanacak? Açıklama geldi mi?

EHLİYET SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Tüm gözler Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelecek ehliyet sınav sonuçları açıklamasına çevrildi. 23 Aralık 2017 tarihinde adayların ter döktüğü ehliyet sınavının sonuçları yarın yani 4 Ocak 2018 tarihinde açıklanacak, adaylar sistem üzerinden sınavdan aldıkları puanı öğrenebilecek.

Bu sene de ehliyet sınavından 70 puan ve üzeri alan sürücü adayları, direksiyon sınavına katılmaya hak kazanacak. Direksiyon sınavından da başarıyla ayrılan adaylar ehliyet alma hakkına sahip olacak.

Ehliyet sınav sonuçları açıklandığı andan itibaren sorgulama sistemiyle sonuçları sabah.com.tr'de bulabileceksiniz.

Stajyer ehliyet nedir? sorusu da sıkça merak edile nkonular arasında yer alıyor. Direksiyon sınavını geçen adaylar, stajyer ehliyet sahibi oluyorlar.

Stajyer ehliyet için verilen süre,2 yıldır. Adayların bu süreçte başarılı olabilmesi için, 75 ceza puanına ulaşmaması gerekir. 75 ceza puanına ulaşanların ehliyetlerine el konulur. Ehliyeti alınanlar, psikoteknik teste girerler. Test sonucunda ehliyet alınabilmesi için, sürücü kursuna kayıt olunarak yeniden sınava girilmesi gerekir.

BİZE ULAŞIN