KPSS ne zaman? Başvurular ne zaman başlayacak?

KPSS'den istediği puanı alıp memur olmak isteyenler KPSS başvuru tarihleri hakkında merak ettiklerini araştırmaya başladılar. KPSS lisans ve önlisans sınavları ne zaman yapılacak? Lise mezunları için KPSS ne zaman yapılacak? İşte başvuru tarihleri ve merak edilenler…

KPSS ne zaman? Başvurular ne zaman başlayacak?

Memur olmak için gece gündüz ders çalışıp gün sayan KPSS adayları yılbaşını geride bırakırken merak ettikleri tek soru , 'KPSS ne zaman?' oldu.Bu yılın KPSS (Kamu Personel Seçme Sınav) tarihleri ÖSYM tarafından açıklandı. İşte 2018'de gerçekleşecek olan KPSS tarihleri ve sürece ilişkin detaylar!

KPSS NE ZAMAN?

Yeni yıl öncesinde merak edilen KPSS takvimi için araştırmalar devam ediyor. Hem yeni mezun hem de daha önce atanamayan memur adayları, '2018 KPSS ne zaman?' sorularına net yanıt arıyor. Lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunlarının gireceği KPSS tarihleri bilgisi ÖSYM'den geldi.

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans 22 Temmuz'da düzenlenecek. Adaylar bu sınav için 10-21 Mayıs tarihleri arasında başvuruda bulunabilecek.

Sonuçlar 31 Ağustos tarihinde açıklanacak. KPSS Lisans (Alan Bilgisi) birinci gün 28 Temmuz, KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ikinci gün 29 Temmuz, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 5 Ağustos'ta düzenlenecek. Bu sınavlar için başvurular 10-21 Mayıs tarihlerinde alınacak. Sonuçlar ise 31 Ağustos'ta açıklanacak.

Ortaöğretim KPSS 7 Ekim 2018 tarihinde düzenlenecek. Sınav için başvurular 3-19 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Sonuçlar ise 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak. '2018 Yılı Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi'ne ÖSYM'nin internet adresinden erişilebilecek. KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT), Temmuz 2018'de yapılacak sonuçlar Haziran 2018'de açıklanacak. Sınav başvuruları Mart 2018'de alınacak. KPSS ÖABT (Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi) ise Temmuz 2018'de yapılacak, sonuçlar Ağustos 2018'de duyurulacak.Sınav başvuruları Mart 2018'de alınacak.

BİZE ULAŞIN