e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi girişi nasıl yapılır? (e-Okul takdir teşekkür hesaplama)

e-Okul öğrenci girişi nasıl yapılır? e-Okul veli bilgilendirme sistemi girişi nasıl yapılır? soruları okulların kapanmasına kısa süre kala arama motoru Google'da yanıtı en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Hem öğrenciler hem de onların velilerinin karne heyecanı direkt olarak bu meraka etki ediyor. e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi dönem sonuna gelinmesiyle birlikte sık sık ziyaret ediliyor. e-Okul öğrenci girişi ve VBS hakkındaki tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz. Akıllardaki bir diğer soru ise e-Okul takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır?

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi girişi nasıl yapılır? (e-Okul takdir teşekkür hesaplama)

Milyonlarca öğrenci ve velilerinin sıkça kullandıkları e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne nasıl giriş yapılır? VBS'de duyurular, ders programları, devamsızlıkları, sınav tarihleri, tercih sonuçları gibi bilgilere ulaşılabiliyor. Sisteme girişte ilk adım olarak T.C kimlik numaralar ve okul numarları kesinlikle gerekli. Güvenlik sistemi nedeniyle "resimdeki rakamlar" doğru girilerek sisteme giriş yapılabiliyor. Gerek bilgisayar, gerek cep telefonu gerekse tabletlerinizle e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne girebilirsiniz.

15 TATİL NE ZAMAN BAŞLIYOR?

MEB'in açıkladığı takvime göre 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk yarısı 19 Ocak 2018 tarihinde sona erecek ve öğrenciler 15 tatile girecek. Sömestr tatili 5 Şubat 2018 tatilinde sona erecek ve öğrenciler okul sıralarına geri dönecek.

E OKUL SİSTEMİ GİRİŞ (TIKLA)

E OKUL TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği'nde yer alan bilgilere göre;

Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 den aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;

a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,

b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,

c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirir.

Üstün başarı belgesi almaya hak kazanan öğrencilere ise okulun iftihar listesinde yer verilir.

Bir dersin dönem puanı sınavlardan alınan puanların, performans çalışması puanının/puanlarının, varsa proje puanının, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında okutulan uygulamalı derslerde ayrıca hizmet ve/veya temrin puanlarının aritmetik ortalamasından elde edilen puanın aritmetik ortalaması alınarak belirlenir. İşletmelerde beceri eğitiminde dönem puanı, işletmedeki eğitim süresince öğretmen, usta öğretici veya eğitici personel tarafından temrin, proje, iş, deney ve hizmet değerlendirmesinden verilen puanlar, varsa telafi eğitimi süresince okulda temrin, proje, iş ve hizmetlerden aldıkları puanlar ve alanıyla ilgili yarışmalarda alınan ve işletmeye bildirilen puanların aritmetik ortalamasıdır. Aritmetik ortalama alınırken bölme işlemi virgülden sonra iki basamak yürütülür.

BİZE ULAŞIN