E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi girişi nasıl yapılır? e Okul öğrenci girişi...

Okulların kapanmasına az bir süre kala milyonlarca öğrenci son sınavlarına giriyor. Yazılı notların dışında sözlü notların da verilmeye başlanmasından sonra e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'nde yoğun bir hareketlilik söz konusu. Peki e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne nasıl girilir? Öğrenciler ve velileri yazılı ve sözlü notları sistemden kontrol edebiliyor. e Okul üzerinden takdir ve teşekkür hesaplama nasıl yapılır?

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi girişi nasıl yapılır? e Okul öğrenci girişi...

Okullar ne zaman kapanacak? e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'nde her dönem sonu olduğu gibi bu dönem de büyük bir yoğunluk yaşanmakta. Eğitim öğretim dönemi 22 Ocak Cuma günü dağıtılacak karneler ile sona eriyor. Bununla birlikte e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne nasıl girilir? sorusu da yanıtı merak edilen konular arasında yer alıyor. İşte e Okul öğrenci giriş sistemi...

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ'NE NASIL GİRİLİR? (E OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ)

2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk yarısının sona ermesine sayılı günler kala milyonlarca öğrenci ve onların velilerinin karne heyecanı da başladı. Karne notlarını, yazılı ve sözlü notlarını görüntülemek isteyen öğrenciler ve velileri e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne nasıl girilir? sorusunun yanıtını arıyor. Sistem yönetim bilgi sistemi ve veli bilgilendirme sistemi olarak ikiye ayrılıyor. Yönetim sisteminde eğitmenler, öğretmenler giriş yaparken veli bilgilendirme sisteminde ise öğrenciler ve onların velileri okul numarası ve T.C kimlik numarasıyla giriş yapıyor.

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ GİRİŞİ İÇİN TIKLAYIN (ÖĞRENCİ GİRİŞİ)

e Okul üzerinden not bilgileri, haftalık ders programları, devamsızlık bilgileri, diploma puanı, dönem içinde alınan belgeler görüntülebiliyor.

SÖMESTR NE ZAMAN? (OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK)

18 Eylül 2017 tarihinde başlayan birinci eğitim öğretim dönemi, 19 Ocak 2018'de sona erecek. 22 Ocak günü sömestr tatiline girecek öğrenciler 5 Şubat tarihinde okul sıralarına geri dönecek.

2017 TAKDİR VE TEŞEKKÜR HESAPLAMA

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde yer alan bilgilere göre;

Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 den aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;

a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,

b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,

c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesiile ödüllendirir.

Üstün başarı belgesi almaya hak kazanan öğrencilere ise okulun iftihar listesinde yer verilir.

Bir dersin dönem puanı sınavlardan alınan puanların, performans çalışması puanının/puanlarının, varsa proje puanının, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında okutulan uygulamalı derslerde ayrıca hizmet ve/veya temrin puanlarının aritmetik ortalamasından elde edilen puanın aritmetik ortalaması alınarak belirlenir. İşletmelerde beceri eğitiminde dönem puanı, işletmedeki eğitim süresince öğretmen, usta öğretici veya eğitici personel tarafından temrin, proje, iş, deney ve hizmet değerlendirmesinden verilen puanlar, varsa telafi eğitimi süresince okulda temrin, proje, iş ve hizmetlerden aldıkları puanlar ve alanıyla ilgili yarışmalarda alınan ve işletmeye bildirilen puanların aritmetik ortalamasıdır. Aritmetik ortalama alınırken bölme işlemi virgülden sonra iki basamak yürütülür.

BİZE ULAŞIN