E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi öğrenci giriş ekranı ile takdir ve teşekkür hesaplama nasıl yapılır?

Sömestr tatile sayılı saatler kala E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nde yoğunluk yaşanıyor. 2017-2018 eğitim ve öğretim sezonunun ilk dönemi 19 Ocak Cuma günü verilecek karneler ile sona eriyor. Veliler ve öğrenciler E Okul öğrenci girişi yaparak sınav sonuçları ve karne notlarındaki son güncellemeleri kontrol ediyor. e-Okul öğrenci giriş ekranı ile takdir ve teşekkür hesaplama nasıl yapılır?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi öğrenci giriş ekranı ile takdir ve teşekkür hesaplama nasıl yapılır?

2017-2018 eğitim ve öğretim sezonunun ilk yarısının sona ermesine sayılı saatler kala öğrencilerde karne heyecanı başladı. Tatil planı yapan öğrenciler bir yandan da E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne girerek karne notlarını sevdikleriyle paylaşıyor. İnternet üzerinden E Okul öğrenci girişi yapmak için gerekli adımlara bu haber üzerinden kolaylıkla ulaşabileceksiniz. e-Okul ile aynı zamanda birçok bilgiye daha ulaşabilirsiniz.

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ'NE ÖĞRENCİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

İnternetten sınav sonuçları ve son aldığı sözlü notlarını kontrol etmek isteyen öğrenciler öncelikle e-okul.meb.gov.tr adresini ziyaret etmeliler. Burada karşınıza gelen sayfanın sağ tarafında bulunan bilgileri doldurarak ise e-okul sistemine ulaşarak notları görüntüleyebilirler.

E OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞ İLE HANGİ BİLGİLER SORGULANIR?

E-Okul Veli Bilgilendirme ile öğrencinin sınav tarihleri, haftalık ders programı, nakil durumu, şube yazılı ortalamaları ve devamsızlık bilgisi görülebilir. Öğretmenler de bu bilgileri görebilir ve öğrencilerin not girişlerini sistem üzerinden yapabilir. Sistemde öğrencileri ilgilendiren çeşitli duyurular da ana sayfa üzerinden yapılır. E-Okul ile öğrenciler tarafından dönem sonlarında sürekli merak konusu olan takdir-teşekkür hesaplama işlemi de yapılabilir. Hesaplama işlemi için, öğrencinin tüm ders notlarının öğretmenler tarafından E-Okul sistemine girilmiş olması gereklidir. Tüm notlar girildikten sonra görünür hale gelen yıl sonu başarı puanı ile takdir belgesi mi teşekkür belgesi mi alınacağı hesaplanabilir. Öğrencinin yıl sonu başarı puanı 85,00 – 100 puan aralığında ise takdir belgesi, 70 – 84,99 puan aralığında ise teşekkür belgesi verilir. Okulda üç yıl boyunca takdir belgesi alan öğrenciler, üstün başarı belgesi almaya hak kazanır.

TAKDİR VE TEŞEKKÜR HESAPLAMA

Dönem sonuna yaklaşılmasıyla birlikte öğrenciler tarafından takdir-teşekkür hesaplama işleminin nasıl yapıldığı da merak edilmeye başlandı. Takdir-teşekkür hesaplama E-Okul üzerinden yapılabilir. Öğrencilerin hesaplama yapabilmesi için, öğretmenler tarafından tüm ders notlarının sisteme yüklenmiş olması gerekir. Ders notları sisteme yüklendikten sonra, yıl sonu başarı puanına bakılır. Dönem sonunda hangi belgenin alınacağını, yıl sonu başarı puanı belirler. Dönem sonunda yıl sonu başarı puanı;

85,00 – 100 puan aralığında olanlar takdir belgesi,

70,00 – 84,99 puan aralığında olanlar da teşekkür belgesi almaya hak kazanırlar.

BİZE ULAŞIN