Yarıyıl tatili bugün başlıyor! Karneler saat kaçta verilecek?

Milyonlarca öğrencinin beklediği gün geldi çattı. 2017-2018 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili bugün başlıyor. Öğrencilerin yanı sıra veliler de karneler saat kaçta dağıtılacak? sorusunun yanıtını yakından takip ediyor. Okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve orta öğretimdeki yaklaşık 18 milyon öğrenci, karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıkacak. İşte karne dağıtım saatleri...

Yarıyıl tatili bugün başlıyor! Karneler saat kaçta verilecek?

Karneler ne zaman verilecek? sorusu okulların kapanacağı bugün yanıtı en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Öğrenciler, dönem boyuncu harcadıkları enerji ve azmin sonucunda takdir, teşekkür belgesi almak için karne saatini bekliyor. Bu arada Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da, Ankara'da 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı 1'inci dönem karne dağıtım törenine katılacak.

Karne dağıtımı konusunda her okul farklı bir plan ve program çevresinde hareket etmektedir. Okul müdürlüklerinin belirledikleri saatler, esas alınmalıdır. Genel olarak karne dağıtımları saat 10:00 - 10:30 arasında yapılmaktadır.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Karnelerin dağıtılmasından sonra 15 günlük yarı yıl (sömestr) tatiline girecek öğrenciler yoğun geçen eğitim döneminin yorgunluğunu attıktan sonra 5 Şubat 2018 tarihinde yeniden okul sıralarına geri dönecekler.

BİZE ULAŞIN