Anadolu Üniversitesi açıkladı: AÖF yaz okulu sınavları nasıl, online mı yapılacak? 2020 AÖF yaz okulu sınavları ne zaman olacak?

Anadolu Üniversitesi duyurdu: 2020 AÖF yaz okulu sınavları nasıl yapılacak? AÖF yaz okulu sınavları ne zaman?
Perşembe 20.08.2020 09:53
Son Güncelleme: Perşembe 20.08.2020 09:54
ABONE OL

Açıköğretim Fakültesi'nde yaz okulu heyecanı yaşanıyor. Öğrenciler, 20 ila 28 Temmuz tarihleri arasında yaz okulu kayıt işlemlerini tamamladı. Kayıtların ardından en çok merak edilen konu ise yaz okulu sınav tarihleri ve sınavların nasıl yapılacağı olarak öne çıkıyor. Öyle ki, yüz binlerce öğrenci için 2020 AÖF yaz okulu sınav tarihi oldukça önemli bir konu durumunda.

AÖF YAZ OKULU SINAVLARI NE ZAMAN?

AÖF yaz okulu sınav tarihi, Anadolu Üniversitesi tarafından açıklandı. Buna göre, AÖF yaz okulu sınavları 5 Eylül 2020 tarihinde yapılacak.

AÖF YAZ OKULU SINAVLARI NASIL YAPILACAK?

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal başkanlığında toplanan Üniversite Senatosu, Açıköğretim Sistemi Yaz Okulu Sınavlarının online yapılmasını kararlaştırdı. Böylelikle, günlerdir merak edilen '2020 AÖF yaz okulu sınavları nasıl, online mı yapılacak?' sorusu da cevap buldu.

Anadolu Üniversitesi duyurdu: 2020 AÖF yaz okulu sınavları nasıl yapılacak? AÖF yaz okulu sınavları ne zaman?

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, "18 Ağustos 2020 tarihinde toplanan Üniversitemiz Senatosu, Yükseköğretim Kurulunun 13 Ağustos 2020 tarihli üniversitelerin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamaları isteğini, birçok ülkede yurtdışı Açıköğretim sınavlarının yüz yüze yapılmasının mümkün olmadığını, örgün öğretimde de yaz okulu sınavlarının çevrimiçi yapılıyor olmasını, Milli Eğitim Bakanlığı'nın uygulamalarını ve Sağlık Bakanlığı'nın salgının devam etmekte olduğuna dair bilgilendirmeleri ve genel tavsiyelerini de göz önünde bulundurarak, 2019-2020 eğitim-öğretim yılı Açıköğretim Sistemi Yaz Okulu sınavlarının da, ölçme ve değerlendirmenin daha sağlıklı yapılmasına ilişkin önlemlerin de alınmasıyla, çevrimiçi (online) olarak yapılmasına karar vermiştir" denildi.

Anadolu Üniversitesi duyurdu: 2020 AÖF yaz okulu sınavları nasıl yapılacak? AÖF yaz okulu sınavları ne zaman?

AÖF İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHLERİ BELLİ OLDU

İnternet başvuruları 31 Ağustos 2020 - 16 Ekim 2020 tarihleri aralığında yapılacak. bürosundan yapılacak kayıtlar ise 31 Ağustos 2020 - 15 Ekim 2020 tarihleri aralığında gerçekleştirilecek.

Adaylar, //aof.anadolu.edu.tr adresinden Kayıt Otomasyonu bağlantısı "İkinci Üniversite" linkine tıklayarak internet başvurularını gerçekleştireceklerdir. Daha sonra kayıt için gerekli belgeleri hazırlayarak, banka ödemesini yaptıktan sonra AÖF Bürolarından kayıt işlemlerini tamamlayacaklardır.

https://www.sabah.com.tr