Liderler grup toplantılarında söz düellosu yaptı

Çarşamba 06.05.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 06.05.2009
ABONE OL
Başbakan Tayyip Erdoğan:
'Direksiyondayız, ciddiye almazsak yuvarlanırız'
Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye'de felaket tellalları bulunduğunu, krizi şahsi çıkarları için döndürmeye çalıştıklarını belirterek, "Ne yapmak istiyorlar?" diye sordu ve "Bu direksiyonda biz varız, biz bunu ciddiye almazsak şarampole vagonlarla beraber biz de yuvarlanırız. Bu olacak iş mi? Bizim sorumluluğumuz onlardan çok daha fazla" dedi. Başbakan Erdoğan, önceliğin hep ekonomi olduğunu kaydetti.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal:
'Başbakan'a Nobel ekonomi ödülü verilmeli'
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye'nin gittikçe krizin yükünü daha fazla hissettiğini söyledi ve Erdoğan'ın işadamlarına yaptığı, "1 adam alsa, işsizlik çözülür" çağrısını "İstihdam yükünü iş dünyasına havale etti. Ben Başbakanı Nobel Ekonomi Ödülü'ne aday göstermek istiyorum. Başbakan "Bir kişi daha al' diyeceğine yükünü indirsin" dedi. Baykal, "Geçtiğimiz hafta teröre 11 şehit verdik ekonomiye de 11 şehir verdik. 11 kişi intihar etti" diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli:
'Erdoğan hâlâ meselelerin ciddiyetini kavrayamadı'
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise ekonomik yapının dağılmayla son bulacak kriz girdabına düştüğünü ve sosyal sistemin çözülmenin eşiğine kadar geldiğini savundu. Erdoğan'ın başka ülkenin Başbakanı gibi konuştuğunu ileri süren Bahçeli "Başbakan'ın, geçtiğimiz yıl TOBB'un her üyesinin birer kişiyi istihdam etmesiyle işsizlik sorununun çözümünde önemli mesafeler alınacağı yönündeki görüşünü tekrarlaması, hâlâ meselelerin ciddiyetini kavrayamadığını göstermiştir'' ifadesini kullandı.