Haber turu

Cumartesi 09.05.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 09.05.2009
ABONE OL
Anneler Günü'ne özel kredi kampanyası
Vakıfbank, Anneler Günü'ne özel kredi kampanyası hazırladı. 15 Mayıs 2009'a kadar geçerli olan kampanya çerçevesinde 5 bin TL limitli, 12 ay vadeli, aylık yüzde 1.15 oranında faiz uygulanacak krediden tüm ücretliler, emekliler ve serbest meslek sahipleri yararlanabilecek. Kredi için, başvuru formu, kimlik belgesi, gelir belgesi (kira kontratı, mevduat hesap cüzdanı vs.) adresi teyid eden belge ile herhangi bir Vakıfbank şubesine başvurmak yeterli.

EMEA Finance, Akbank'ı 'Türkiye'nin en iyisi' seçti
Avrupa, Ortadoğu ve Afrika piyasalarının önde gelen finans dergilerinden EMEA Finance, Orta ve Doğu Avrupa (CEE) ile Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) bölgelerine yönelik en iyi bankaların ve finans kuruluşlarının değerlendirildiği bankacılık sektörü ödüllerinde, Akbank'ı "Türkiye'nin En İyi Bankası" seçti. Akbank'ın güçlü sermayesi ve kârlılığı, esnekliği, tüketici kredileri portföyü nedeniyle bu ödüle layık görüldüğü bildirildi. Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul "Hedefimiz bölgenin en değerli bankası olmak" dedi.

Kriz, ucuz deterjan satışlarını artırdı
Küresel ekonomik kirizin ucuz deterjan satışlarını artırdığı ileri sürüldü. Konya'da kurulu Çağlayan Kimya, ekonomik krizden sonra satışlarını toz deterjanda yüzde 100, sıvı deterjanda yüzde 42 artırdı. Çağlayan Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Abdürrahim Çaldağ, geçen yıl aylık ortalama bin 1300 ton olan toz deterjan üretimini, 2009'un ilk dört ayında 2 bin 600 tona çıkardıklarını kaydetti. Sıvı deterjan üretiminde geçen yıl 700 ton olan aylık ortalama ise 2009'un ilk dört ayında yüzde 42 artışla bin tona ulaştı.