"Kadının elinin değmediği bir ekonominin bereketi olmaz"

TOBB'un Yönetim Kuruluna kadın üye almayan Başkan Hisarcıklıoğlu, Anneler Günü mesajında, "Kadının elinin değmediği bir ekonominin bereketi olmaz. Büyümesi de olmaz" diyerek, kadınların ekonomiye katkısının artırılması çağrısında bulundu.

Cumartesi 09.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 09.05.2009 17:19
ABONE OL
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) Yönetim Kuruluna kadın üye almayan Başkan M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Anneler Günü mesajında, "Kadının elinin değmediği bir ekonominin bereketi olmaz. Büyümesi de olmaz" diyerek, kadınların ekonomiye katkısının artırılması çağrısında bulundu.

Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Hisarcıklıoğlu, "Kadın istihdamının, fırsat eşitliğinin, genel ve mesleki eğitimin, yerel ve ulusal düzeyde, daha fazla gündemde tutulması, ülkemizin aydınlık geleceğini kurmak için öncelikli görevlerimizin başında gelir. Ülkemizin bugünlere ulaşmasında, bizlerin yetişmesinde en büyük hak sahibi olan annelerimize olan minnet borcumuzu ancak böyle ödeyebiliriz" dedi.

Hisarcıklıoğlu, "Elinin hamuruyla erkek işine karışma" kanısına işaret ederek, "Oysa kadının elinin değmediği bir ekonominin bereketi olmaz. Büyümesi de olmaz. O yüzden diyoruz ki, Türk toplumu, bu prangadan da kurtulmalıdır. Elinde hamur olanlar her işe karışsın ki, büyümenin bereketini toplumun tamamı hissedebilsin" dedi.