Haber turu

Pazar 10.05.2009
Son Güncelleme: Pazar 10.05.2009
ABONE OL
'250 bin satar mıyız hesabı yapıyoruz'
SİEMENS firmasının bağlı olduğu BSH Ev Aletleri'nin İcra Kurulu Üyesi Ronald Grünberg, hükümetin yerel seçimlerden dolayı tedbir almakta geç kaldığını belirtti. "Fakat hiç yoktan iyidir. Tedbir alındı ve tedbirin işe yaradığı gözüküyor" diyen Grünberg, ekim-kasımda 600 işçi çıkardıklarını, ÖTV kararından sonra ise 500 civarında işçi aldıklarını söyledi. Grünberg, "Bizim için bu yıl kar etmişiz, etmemişiz önemli değil. İstihdamı korumak önemli. 250 bini satar mıyız, pazar payı alır mıyız' hesabındayız" dedi.

Bodrum yeni golf cazibe merkezi olacak
TÜRKİYE Golf Federasyonu Ahmet Ağaoğlu, golfün dünyada en yaygın spor dallarından biri olmasının ötesinde artık devasa bir endüstri olduğunu söyledi. 2005 verilerine göre, Amerikan endüstrisine doğrudan girdisi 76, dolaylı girdisi ise 196 milyar dolar olan golfün, ABD ekonomisinin yüzde 1,64'ünü teşkil ettiğine işaret eden Ağaoğlu, Türk golfünün de özellikle Belek'teki sahalarıyla dünyada kendini ispatladığını kaydetti. Ağaoğlu, İzmir ve Bodrum bölgelerinin yeni golf cazibe merkezleri olacağını belirtti.

Gürcistan'a gidecekler dikkat: Yollar kapanıyor
İSTANBUL Ticaret Odası (İTO), Gürcistan'a ya da bu ülke üzerinden başka bir ülkeye taşımacılık yapan firmaların ve seyahat edecek kişilerin, büyüme ihtimali bulunan gösterilerden olumsuz etkilenmemeleri için gerekli tedbirleri almalarının büyük önem taşıdığını bildirdi. İTO'dan yapılan açıklamada, Gürcistan basınında yer alan haberlere göre, 9 Nisan'da başlayan protesto gösterileri çerçevesinde, muhalefetin 11 Mayıs'tan itibaren yolları trafiğe kapatacağı kaydedildi.