Satışa MOL’a vermeden Dubai pazarına giriyor

Mol Mağazacılık CEO’su Oktay Özdemir, Ortadoğu coğrafyasındaki ilk mağazalarını Dubai’de açmak için el sıkıştıklarını açıkladı

Pazar 10.05.2009
ABONE OL
TÜRK hazır giyim ve hazır giyim sektörünün rekabet gücünü artırmak amacıyla 78 firmanın biraraya gelerek oluşturduğu MOL Mağazacılık, mağazalaşma hamlesini Ortadoğu'ya taşıyor. Grubun CEO'su Oktay Özdemir, Ortadoğu coğrafyasındaki ilk mağazalarını Dubai'de açmak için el sıkıştıklarını söyledi. 1983-2006 yılları arasında Dubai Belediye Başkanı olarak görev yapan Raşid Kasım Sultan'ın sahibi olduğu Sultan Holding ile her konuda anlaştıklarını söyleyen Özdemir, ikili görüşmelerin yaklaşık bir yıl sürdüğü bilgisini verdi. Özdemir, 48 markanın ürünlerinin yer alacağı yeni mağazanın lüks otellerin bulunduğu Dubai kent merkezinde açılacağını belirterek, "Bin metrekarelik büyük bir mağaza açacağız. Bu bölgeye özel 660 parçalık bir koleksiyon hazırladık ve ürünlerimiz konusunda son derece iddialıyız" diye konuştu. Toplam yatırım tutarının ilk etapta 3 milyon dolar olacağını aktaran Özdemir, " Her şey planlandığı gibi giderse yatırım tutarı zaman içinde daha da artacaktır. Bizim hedefimiz bu rakamı 100 ila 150 milyon dolar seviyesine çıkarmak" dedi.

"BAĞDAT'TAN TEKLİF ALDIK"

MOL mağazalarının Ortadoğu'da büyük ilgi gördüğünü ve teklifler aldıklarını kaydeden CEO Oktay Özdemir, "İç savaşın yaşandığı Irak'tan bile teklifler geliyor. Bağdat'ta bir alışveriş merkezinde mağaza açma konusunda ciddi bir öneri aldık. İncelemelerimizi sürdürüyoruz. Kısa bir süre sonra el sıkışacağımızı düşünüyoruz" açıklamasını yaptı.

Urfa'da 15 dakikada 1 milyonluk satış
BU ARADA Şanlıurfa "MOL'' mağazası, Belediye Başkan Yardımcısı Habib Arslan ile şirket yetkililerinin katılımıyla Mozaik Alışveriş Merkezi'nde açıldı. 20 bin kişinin alışveriş yaptığı Mol mağazasında satışa sunulan 1 milyon TL'lik ürün 15 dakikada tükendi.