Türk kadınları Afrodit'i aksesuvarcı yaptı

Mağazaları içinde satışa sunduğu aksesuvarları beklenenin üzerinde ilgi gören Afrodit, aksesuvar ürünlerini Afrodit Aksesuvar ismiyle mağazalaştırıyor

Pazartesi 11.05.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 11.05.2009
ABONE OL
Kadıköy Pera Çarşısı'nda başladığı kadın hazır giyimi 11 mağazalık bir zincire dönüştüren Afrodit, giyimden sonra aksesuvarda da mağazalaşmaya hazırlanıyor. Firmanın ortaklarından Erkan Kantarcı, şal, çanta, şapka gibi bilinen aksesuvarların yanında yaz ayı ile birlikte plaj kıyafetleri ve bikinileri de aksesuvar mağazalarında satışa sunacaklarını söyledi. Çok fazla ilgi görmesine rağmen mağaza düzeni içinde kaybolan aksesuvarları yeni mağazalarla daha görünür hale getireceklerini ifade eden Kantarcı, "Mağazalar uygun lokasyona karar verilir verilmez farklı iki noktada hizmet vermeye başlayacak. Yıl sonuna kadar 20 aksesuvar mağazasına ulaşmış oluruz. İlk mağazayı Suadiye'de açtık" dedi. Aksesuvarda franchise vererek işe başlayacaklarının altını çizen Kantarcı, franchise veririken sadece girişimcilerden kendi dükkanlarını bulmalarını istediklerini herhangi bir yatırım ya da reklam bedeli almayacaklarını kaydetti.

'50 MAĞAZA AÇARIZ'

Aksesuvarla birlikte yıl sonuna kadar 50 mağazaya ulaşacaklarını belirten Kantarcı, hazır giyimde de franchise mağaza açmaya başladıklarını, ilk franchise mağazayı Antalya Laura Alışveriş Merkezi'nde açtıklarını dile getirdi. Yurtdışında 365 gün yaz olan ülkelerde mağazalaşmayı planladıklarını vurgulayan Kantarcı, "Küba ve Mısır incelediğimiz ülkeler" dedi.

Üretim alanı . . . .4 bin metrekare
Çalışan sayısı . . . . . . . . . . . . . .110
Mağaza sayısı . . . . . . . . . . . . . .11
Korner sayısı . . . . . . . . . . . . . . .65
Aylık üretim . . . . . . . .50 bin adet
2008 yılı ciro . . . . .14 milyon dolar
2009 hedef ciro . .10 milyon dolar

Bikini üstü modası yayılıyor
Özellikle kadınların giyime olan tutkusunun plajda ayrı bir moda yarattığına dikkat çeken Kantarcı, kadınların plajda rahatlıktan çok şıklığa önem vermeye başladığını söyledi. Kantarcı, "Cironun yüzde 25'ini yazın plaj kıyafetleri oluşturuyor" dedi.