Vakıfbank'ın 'Genç Subayları' internette devrim yaptı

Vakıfbank kredi kartları biriminde çalışan dört uzman yardımcısının kurduğu "Lieutnants" takımı Visa Challenge yarışmasında Türkiye birincisi ve Avrupa on dokuzuncusu oldu

Pazartesi 11.05.2009
ABONE OL
Geleceğin lider kadrolarını karşılarına çıkacak zorluklara şimdiden hazırlamak ve deneyim kazandırmak için hazırlanan iş simülasyonları bankacıların da yeni gözdesi. Banka çalışanlarını eğlendirirken eğitmeyi amaçlayan iş simülasyonlarının en önemlilerinden birisi de Visa Challenge yarışması. Yarışmada bu yıl Vakıfbank Kredi Kartları biriminde çalışan dört uzman yardımcısının kurduğu "Lieutnants (Teğmenler)" 560 takım arasından Avrupa on dokuzuncusu oldu.

TECRÜBE KAZANDIK

Bankacılık kariyerlerinin daha ilk yılında 3 milyon dolar sermaye ile aldıkları sanal bankalarını kısa zamanda 454 milyon dolarlık bir bankaya dönüştüren Emre Özenoğlu, İlker Gezer, Murat Atamener ve Oktay Çam yönetim başarıları ile Avrupa'nın hatırı sayılır bankalarını geride bıraktı. Vakıfbank Üye İşyeri Operasyonlarında çalışan genç bankacılar elde ettikleri başarının kendileri için de sürpriz olduğunu belirterek "Çok daha deneyimli bankacıların olduğu bir yarışmada ilk ondokuza girmek doğrusu bizi de şaşırttı. Çünkü bazı şeyleri bilmediğimiz için çok cesur kararlar alamadık. Bu yıl tecrübe kazandık. Hedefimiz önümüzdeki yıl birinci olmak" dediler. Yarışma sırasında hemen her gün toplandıklarını ve yeni stratejiler için kafa yorduklarını anlatan Murat Atamener "Yarışma bankacılıktaki zayıf ve güçlü taraflarımızı da görmemizi sağladı. Mesela ekip olarak pazarlama alanında oldukça iyi olduğumuzu gördük ve artık bu alanda kendimizi yetiştirmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

Neden Teğmenler?
- Ekiptekiler askerden yeni geldikleri için kendilerine "Teğmenler" adını seçti.
- Teğmenler sanal ortamda 5 yıla denk gelen 10 haftalık bir zaman diliminde yarıştı.
- Ekip oyun süresince 340 stratejik karar aldı.
- Teğmenler banka bilançosunu 3 milyondan 454 milyon $'a çıkardı.