Samim makarnayı sulu yemekle birleştirecek

Canım Ailem'de Samim'i oynayan Uğur Yücel, Selva Gıda'nın reklamlarında sulu yemekle birleştirilmiş makarna tarifleri verecek

Çarşamba 13.05.2009
Güncelleme: Çarşamba 13.05.2009
ABONE OL
Yılda 6 kilogram makarnanın tüketildiği Türkiye'de Selva Gıda, tüketicinin genetik kodlarını keşfetti. Evlerde pişen geleneksel sulu yemeklerin soslarını makarna ile birleştirme fikrini hayata geçiren Selva, atv'nin " Canım Ailem" adlı dizisinde Samim karakterini canlandıran ünlü oyuncu Uğur Yücel ile reklam filmlerinde makarna tarifleri verecek.

'NE ÇOK SOSUMUZ VARMIŞ'
Her milletin kendi yemek ve mutfak kültürünü geliştirdiğini belirten Selva Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Osman Baydar, "Aradaki en büyük fark genetik kodlanma. İnsanlarda damak zevki anne karnında başlayarak ilk üç yaşta oluşuyor. Bu bizim stratejimizin temelini oluşturuyor. Yediğimiz yemeklerin üçte ikisi tencere yemeği, sulu yemek. Bu tamamen Türk mutfağına özgü bir özellik, bunu fırsata dönüştürüp pazar payını artıracağız " dedi. Baydar, "Yıllardır 'Türk halkı makarna sosu yapmayı bilmiyor, makarnayı çeşitlendiremiyor' diye şikâyet ederiz ama aslında ne kadar çok çeşit sosa sahip olduğumuzu fark edemedik, fırsatları uzun yıllar göremedik. Türk halkı bu sosların daniskasını biliyor. Bu sulu yemeklerle makarnayı beraber tüketme planı bizim temel stratejimiz" diye konuştu.