Doany: Özelleştirme sonrası 4.5 milyar TL'lik yatırım yaptık

Türk Telekom Genel Müdürü Paul Doany üç yılda Avea'nın alınması dahil yaptıkları sermaye yatırım tutarının 4.5 milyar TL'ye ulaştığını belirtti

Cumartesi 16.05.2009
ABONE OL
Avrupa Telekomünikasyon Ağ Operatörleri Birliği'nin (ETNO) İstanbul'da gerçekleştirdiği "Dijital Çağda Avrupa'yı Birbirine Bağlamak" adlı konferansta konuşan Türk Telekom Genel Müdürü Paul Doany, şirketin son üç yıldaki toplam konsolide sabit sermaye yatırım tutarının 4.5 milyar TL'ye ulaştığını söyledi.
BAKIRDAN FİBERE

Bunun içinde Avea'nın satın alınması için ödenen 500 milyon doların da bulunduğunu belirten Doany "Haberleşmede hızlı ve kaliteli erişim sağlamak üzere altyapı yatırımlarımız devam ediyor. Bakır kablodan fiber kabloya geçiş için üç yıllık program dahilinde yaptığımız kontratların toplamı 1.5 milyar TL düzeyinde. Yıl sonuna kadar IPTV uygulamasına da başlayacağız" dedi. Doany, Avrupa'da bile olmayana bakırdan fibere geçiş yatırımlarına Türk Telekom olarak başladıklarını kaydetti. "Yeni nesil şebekelerde fiyat öngörülemezse yeni yatırım zor" diyen Doany, kamu otoritesinin fiyatı, şirket olarak harcadıkları maliyetlerin altında verdiğini aktardı.