Chavez'in Türk sevgisi Venezüella'ya bayrak diktirdi

Venezüella'daki mağazanın önüne Türk bayrağı asan Çilek Mobilya, Chavez'in Türklere olan sevgisini satışları artırmak için kullanacak

Pazartesi 18.05.2009
ABONE OL
Yurtdışında mağaza artırma kararı alan Çilek Mobilya, petrol ülkelerini hedef aldı. "Krizden en az petrol ülkeleri etkilenir diye düşündük ve Körfez ülkelerinde büyüme kararı aldık" diyen firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Çilek, Venezüella ve Kanada'da da büyümeye odaklandıklarını söyledi. Venezüella'dan gelen ekibin geri dönmeden önce Türk bayrağı satın alıp ülkelerine gittiklerini dile getiren Çilek, "Chavez Türkleri seviyor diye Venezüella halkı da Türklere sempati besliyor. Venezüella'daki mağaza sorumluları da bu ilgiyi satışa çevirmek için mağazanın önüne hem Venezüella hem de Türk bayrağı asacaklar" diye konuştu.

31 MAĞAZA AÇACAK

Cironun yüzde 45'ini alan ihracatı yüzde 55'e çıkarmayı hedeflediklerini kaydeden Çilek, yıl sonuna kadar 25'i yurtdışında olmak üzere 31 mağaza açacaklarını söyledi. "Bu yıl kötümser ihtimalle yüzde 6'lık iyimser ihtimalle de yüzde 22 büyüme öngörüyoruz" diyen Çilek, Körfez'de Al Ganim ailesiyle anlaştıklarını S. Arabistan, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde de 32 mağaza açma anlaşması yaptıklarını söyledi. Çilek, 2009'un ilk üç ayını elemanları iki gün az çalıştırarak geçirdiklerini, 4. ay itibariyle de işlerin eskiye döndüğünü belirtti.