Eğitim ve sağlık önderi vatanseveri kaybettik

Türkan Hoca'nın vefatı iş dünyasında derin üzüntü ile karşılandı. O'nun çağdaş eğitime katkısı unutulmayacak

Salı 19.05.2009
Son Güncelleme: Salı 19.05.2009
ABONE OL
- TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ: Başta kız öğrenciler olmak üzere, ekonomik olanakları kısıtlı gençlerimizin eğitimi için gönüllü olarak çok kutsal bir görevi yerine getiren Saylan'ın vefatı Türk toplumu için büyük kayıptır.
- Sabancı Holding Başkanı Güler Sabancı: Türkan Hoca, olağanüstü enerjisiyle çağdaş eğitim için yaptıklarıyla unutulmayacak bir kişidir. Mekânı cennet olsun.
- Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu: Son nefesine kadar Atatürk'ün ilke ve inkılaplarına sahip çıkmış, eğitim ve sağlık alanında büyük atılımlara önder olmuş bir vatanseveri kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz.
- İSMMMO Başkanı Yahya Arıkan: Saylan, Türkiye'nin çocuklarında, bütün kardelenlerinde ve yüreklerde, düşünceleri, ilkeleri, değerleri ile yaşamaya devam edecek.
- Türk-İş Yönetim Kurulu: Saylan çalışmalarıyla Cumhuriyet kadını olmanın güzel örneklerini verdi. İdeali uğruna sağlığını bile ikinci plana atabilen Saylan'ın mücadeleci yönü ve yaratıcı kişiliği aynı doğrultuda hizmet sürdüreceklere ışık olacaktır.
- TÜRKONFED Başkanı Celal Beysel: Çağdaş bir bilim kadını olan Saylan, hayatını sağlık ve eğitim sorunlarıyla mücadeleye adadı, azim ve kararlılığıyla gençlere ışık tuttu.