TUİ, Sarıgerme Koyu'na 4 otelle çıkarma yapacak

Alman seyahat devi TUİ, önümüzdeki yıldan itibaren Sarıgerme Koyu'nda Magic Life, Iberotel ve Robinson Club markalarıyla hizmet vererek bölgede turist profilini değiştirecek

Salı 19.05.2009
Son Güncelleme: Salı 19.05.2009
ABONE OL
Alman turizm devi TUİ, bünyesindeki Magic Life, Iberotel ve Robinson Club markalarıyla önümüzdeki yıldan itibaren Sarıgerme Koyu'nda dört tesisle hizmet vererek adeta koyu kapatacak. Magic Life zincirinin ilk tesisi Magic Life Sarıgerme'yi yenileyen grup bu sezon Robinson Club, önümüzdeki yıl ise yeni bir Magic Life açarak bölgedeki turist profilini değiştirecek. Grup, Sarıgerme Koyu'nda halihazırda, Iberotel markasıyla da hizmet veriyor. Magic Life Otelleri Genel Müdürü Başak Erel, Dalaman bölgesini en çok ziyaret edenler İngilizler. Bunu Ruslar ve daha sonra Almanlar izliyor. Ancak TUİ'nin yapacağı yatırımlarla bölgedeki turist dengeleri biraz değişecek. Almanlar 2. sıraya gelecek" dedi.

YÜZDE 10'U TÜRK

Erel, "Biz bu koyu TUİ koyu olarak adlandırmaya başladık. Toplamda dört Alman kulübününü yer alacağı bir koy olacak" diye konuştu. Sarıgerme tesisini yenilediklerini söyleyen Erel, Magic Life'ın herkes yatırımlarına ara verirken tüm tesislerde toplam 20 milyon euro yenileme yaptığını açıkladı. Krizde yurtdışı pazarlarda düşüşler yaşadıklarını kaydeden Erel, Alman pazarının Haziran itibariyle toparlanacağını düşünüyoruz. Rusya pazarında ise Nisan sonu itibariyle yüzde 50'ye varan düşüş gözlemleniyor." dedi. Erel, geçen sene 300 bin misafir ağıladıklarını bunların yüzde 10'unu Türk misafirlerin oluşturduğunu söyleyerek bu sene Türk misafir sayısının artırmayı hedeflediklerini kaydetti.

350 ODALI SENO GELİYOR
Magic Life Sarıgerme tesisinin hemen yanında yer alan GermanTur'a ait 170 dönümlük arazide yüzde 50 ortaklıkla Magic Life Seno adı verilen 350 odalı yeni bir yatırım gerçekleştirecek. GermanTur'un başladığı ancak yarım kalan yatırım bu şekilde tamamlanarak Magic Life zincirine eklenecek.