Halkbank, emekli sandığı prim tahsilatına başladı

Halkbank'ın, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile imzaladığı protokol çerçevesinde Emekli Sandığı prim tahsilatlarını yapmaya başladığı bildirildi.

Çarşamba 20.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 20.05.2009 15:10
ABONE OL
Halkbank'tan yapılan açıklamada, gerekli altyapı çalışmalarını tamamlayan Halkbank'ın, SGK Emekli Sandığı primlerini şubelerinden online olarak tahsil ettiği belirtildi.

Açıklamada, SGK Emekli Sandığı prim ödemelerinin yanı sıra yakın zamanda faturalı tahsilatlar (emekli ikramiyesi, emekli ölüm yardımı, makam ve temsil tazminatı) adı altında kamu kurumlarından yapılan tahsilatlar ile Kurum Geçmiş Prim Tahsilatı, Vekalet Ücretleri, Yersiz Kurum/Şahıs Ödeme Borçları, İsteğe Bağlı Prim Tahsilatı gibi tahsilat türlerinin de Halkbank şubeleri aracılığıyla gerçekleştirilebileceği kaydedildi.

Halkbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bilgehan Kuru, konuya ilişkin değerlendirmesinde, SGK Emekli Sandığı prim tahsilatının sadece iki kamu bankası tarafından yapılabildiğini belirterek, ''Halkbank olarak son birkaç yıldır sürekli yatırım yaptığımız, teknolojik açıdan güçlü modern şubelerimizle SGK Emekli Sandığı prim tahsilatlarında en hızlı ve kaliteli hizmeti veren banka olacağımıza inanıyoruz'' dedi.