İşte 2. el otomobil fiyatları

ÖTV indiriminin ardından sıfır otomobil stoklarının tükenmesi nedeniyle talebin kaymaya başladığı ikinci el otomobil piyasasında, baharın da etkisiyle canlanma görüldüğü belirtildi.

Perşembe 21.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 21.05.2009 11:30
ABONE OL
Bursa İkinci El Oto Galericileri Çarşısı (Oto-Koop) Başkanı Sebahattin Seyit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ÖTV indirimi sonrasında sıfır otomobil satışlarında ''patlama'' yaşandığını anımsatarak, bir süredir stokların tükenmesine bağlı olarak talebin karşılanamadığını söyledi. Seyit, bu yüzden mevcut talebin ikinci el otomobillere kaydığına dikkati çekerek, ikinci el piyasasının bu süreçten olumlu yönde etkilendiğini belirtti. Seyit, şunları kaydetti:

''Talebin ikinci el otomobillere kaydığı doğru. 'Az çok talep kayması var' diyebiliriz. Ancak, patlama boyutunda değil. Satışlar normal seyrinde. Tabi bunda baharın da etkisi var. Yaz mevsimine, dolayısıyla tatile otomobille girme eğilimi de satışlara yansıdı. Yalnız buradaki sorun, biz de satacak araç bulmakta zorlanıyoruz. Çünkü, sıfır otomobil bulamayan araç sahipleri de ellerindeki aracı çıkarmama eğiliminde.''
Bursa Oto-Koop'ta bazı modellerin ''ikinci el'' fiyatları ise şöyle: