Canon'u 'Trabzonlu' genel müdürü lider yapacak

Canon Eurasia Genel Müdürü Roman Troedthandl 'sıkı Trabzonsporlu' çıktı. Troedthandl fotoğraf makinelerindeki liderliği baskı sistemlerine de taşımaya kararlı olduklarını söyledi

Cuma 22.05.2009
ABONE OL
İlk geldiğinde 3-4 ay sonra gitme planları yapan Canon Eurasia Genel Müdürü Roman Troedthandl, Türkiye'den ayrılmak istemeyen bir Trabzonspor âşığı oldu. Öyle ki gelişinden 1 yıl sonra Canon'un Avrupa'daki en büyük etkinliği Forte'yi İstanbul'da düzenledi. Adı Roman ve Avusturyalı. O kadar bizden biri olmuş ki tanıştığı herkese "Bir gün herkes Trabzonsporlu olacak" diyor. Avusturyalı Roman Troendthandl'ı bordo mavi renklere tanıştıran Trabzonlu çocukluk arkadaşları. Futbol oynarken maç sırasında birbirine giren Trabzonlu çocukluk arkadaşlarının maç sonunda yeniden kardeşçe sarılması onu çok etkilemiş. Troendthandl, Türkiye'ye geldiğinde bu durumu daha yakından görme fırsatı bulmuş. "Türkiye'den ayrılmayı istemiyorum" diyen Troendthandl, Türkçe dersleri de alıyormuş. Türkiye'de düzenledikleri Forte etkiliğinde Canon'un hedefinin liderlik olduğunu açıkladı.

TL İLE SATIŞ YAPIYOR

Troedthandl "Türkiye'ye olan güven ve inancımızın bir göstergesi olarak da, dünyaca ünlü Forte etkinliğini 1. yaşımızı da kutladığımız bugünlerde İstanbul'da gerçekleştirmenin büyük mutluluğunu yaşıyoruz. 2008'deki gelişmelerden çok mutluyuz. Mart'tan itibaren TL ile satış yapmaya başladık. Bu Türkiye'nin dinamizmine güvenimizin bir örneği. Yatırımlarımıza artarak devam edeceğiz" dedi. Vergi indiriminden dijital fotoğraf makinelerinin yararlanamadığını söyleyen Troendthandl Hükümetle temasımız devam ediyor. Sonuç almayı umuyoruz" dedi. Troedthanld, 2009 sonunda satış rakamı beklentilerinin 75 milyon euro olduğunu belirterek, 2011'de hedeflerini 100 milyon euro olarak açıkladı.

Troedthadl: Bir gün herkes Trabzonsporlu olacak!
YAKLAŞIK 10 yıldan bu yana Canon bünyesinde görev yapan Avusturyalı yönetici Roman Troedthandl 1 yıldır Canon Eurasia'da görev yapıyor. "Bir gün herkes Trabzonsporlu olacak" diyen Troedthandl, sporu çok seviyor ve sıkı bir Trabzonspor taraftarı. Trabzon'daki bir bayi toplantısının ardından Tranbzonsporlu olmaya karar veren Troedthandl, bir Anadolu takımının geldiği noktadan çok etkilendiğini söylüyor. Türkçe dersleri alıyor.