Indesit Manisa'da Ar-Ge merkezi kuracak

Manisa'daki tesislerini en büyük buzdolabı üretim birimi haline getirme kararı alan Indesit, Ar-Ge merkezi oluşturmayı da düşünüyor

Cumartesi 23.05.2009
Son Güncelleme: Cuma 22.05.2009
ABONE OL
İtalyan beyaz eşya şirketi Indesit'in Manisa'daki tesislerini en büyük buzdolabı üretim tesisi haline getirme kararı aldığı belirtildi. Manisa Fabrikası Müdürü Turgay Dağ, Manisa'da Ar-Ge konusunda bir merkez oluşturmanın da söz konusu olduğunu belirterek, "Grubun buzdolabı üreten 4 fabrikasından biri olan Manisa'nın kısa sürede başarılı sonuçlara ulaşması nedeniyle önemini giderek artırıyor" dedi. Fabrikada 3 sene öncesine kadar yıllık 400 bin buzdolabı üretimi yapılırken, 2008 yılında 1 milyon adede çıktıklarını, 2009'da da krize rağmen bu seviyede bir üretimin planlandığını dile getiren Dağ, kapasite artırımı yatırımlarıyla grubun en büyük buzdolabı fabrikası haline geleceklerini ifade etti. Dağ, fabrikada 950 olan çalışan sayısını artırmaya başladıklarını, bin 200'e kadar çıkmayı hedeflediklerini dile getirdi.

'YENİ PROJELER YOLDA'
İtalya'nın kendilerine yeni projeler vermeye başladığını belirten Dağ, "Hatta buzdolabı dışında projeler de gelmeye başladı. Manisa bir buzdolabı fabrikası ama artık burada bir merkez Ar-Ge'nin oluşması söz konusu. Ar-ge de fabrika kurmak gibi bir şey, katma değeri çok yüksek. Bu kriz ortamında yapacağımız tek şey Ar-Ge. Bu konuda Türkiye'deki üniversitelerin de çok istekli olması elimizi güçlendiriyor'' dedi.