KİPTAŞ, finansçıları tek çatı altında buluşturuyor

İBB'nin inşaat sektöründeki kuruluşu KİPTAŞ, finans sektörü çalışanlarını Finanskent konut projesinde bir araya getiriyor

Cumartesi 23.05.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 23.05.2009
ABONE OL
İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB), Takasbank ve aracı kurum çalışanlarının geçmiş dönemlerde kooperatif çatısı altında toplanarak kurdukları Finanskent Projesi KİPTAŞ ortaklığı ile halka açıldı. 300 dairenin İMKB, Takasbank ve aracı kurum çalışanları tarafından satın alındığı Alibeyköy'deki 843 konutluk projeye bu ay içinde başlanıyor. KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, 24 ayda teslim edilmesi planlanan Finanskent Projesi'nin yatırım tutarının 140 milyon lirayı bulduğunu söyledi. 1+1 ile 5+1 arasında değişen 10 farklı tipte dairelerin fiyatları 160 bin lira ile 700 bin lira arasında değişirken, müşterilere 120 ay vadeli ödeme imkanları sunuluyor. Yıldırım, KİPTAŞ olarak bu yıl içerisinde toplam 10-12 bin konuttan oluşan 1 milyar dolarlık 10 değişik yatırım projesini hayata geçireceklerini söyledi. Öğretmen, hakim ve polislere yönelik konut talepleri geldiğini ve bu projeleri de yakın zamanda hayata geçireceklerini belirten Yıldırım, "Anadolu ve Avrupa Yakası'nda gerçekleştirilecek toplam 10-12 bin konutluk 10 değişik proje var ve bunların yatırım tutarı 1 milyar doları buluyor. Bundan sonra bizden her ay yeni proje ve yatırım haberleri bekleyin" dedi. Yıldırım, Finanskent'in tanıtım kokteyline katılan ünlü sinema sanatçısı Tamer Yiğit'le sohbet ederken, "Tamer Bey artık eskidi, Yeşilçam'a adayım" diyerek espri yaptı.

BANKALARA KIZDI
Ekonomideki olumlu sinyallerle yatırımlara ağırlık vereceklerini ifade eden Yıldırım, bankalara kızgın olduğunu belirterek, "Brezilya örneği ortada. Bankalar ekonomiye katkıda bulunma zorunda. Bu konuda bankaların kendilerine biraz daha çeki düzen vermeleri gerekir" dedi.