Haber turu..

Pazar 24.05.2009
Son Güncelleme: Pazar 24.05.2009
ABONE OL
Pınar'dan 500 milyon McDonald's köftesi
McDonald's'ın Türkiye'de hizmet vermeye başladığı 1986 yılından bu yana Pınar Et ile gerçekleştirdiği işbirliğinde yeni bir rekora imza atıldı. McDonald's için üretim yapan Pınar Et hattında 500 milyonuncu köftenin üretimi gerçekleşti. Pınar Et Genel Müdürü Zeki Ilgaz ve McDonald's Genel Müdürü Hakan Serim başta olmak üzere iki kurum yöneticilerinin hazır bulunduğu basın toplantısında, 500 milyonuncu hamburger köftesinin üretim bandına düşüşü canlı yayında izlendi.

Tüketim seferberliğine MOL'dan destek geldi

İlk outlet mağazasını İstanbul Bağcılar'daki Hayat Park Alışveriş Merkezinde açan MOL, TOBB'un öncülüğünde başlatılan "Kriz varsa çare de var" kampanyasına destek amacıyla bugün 17.00'ye kadar outlet mağazasında etiket fiyatını yarısı oranında indirim yapacak. MOL İcra Kurulu Başkanı Oktay Özdemir, kesinlikle outlet tarzı ürün sunmadıklarını, bütün ürünlerde üretim hatasına karşı 2 yıl garanti verdiklerini bildirdi. Özdemir, 15 Temmuz'da Dubai'deki en büyük AVM'de 'MOL VIP'i açacaklarını da duyurdu.

Camiş işçileri 6 aylık ücretsiz izine çıkarıldı
Bartın'ın Kurucaşile ilçesine bağlı Başköy'de kurulu Şişecam'a bağlı Camiş Madencilik AŞ'nin faaliyetini 6 ay durdurma kararı aldığı, işçilere ücretsiz izin verildiği bildirildi. Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, şirket yetkililerinin, ihracatın azalması ve stoklarını eritememesinden dolayı 1 Haziran 2009 itibariyle 6 ay süreyle üretimi durdurma kararı alındığını açıkladıklarını söyledi.