Büyüme son çeyrekte pozitife dönecek

Perşembe 04.06.2009 10:49
Güncelleme: Perşembe 04.06.2009 12:41
ABONE OL
Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Durmuş Yılmaz "Büyüme son çeyrekte pozitife dönecek" dedi.

Para piyasalarında 2006 yılında mali dalgalanmaların olduğunu ifade eden Durmuş Yılmaz, gelinen noktanın iyi olduğunu 'Çok şükür bugünlere geldik' sözleriyle belirtti.

Para politikaları konusunda konferans vermek üzere Samsun'a gelen Yılmaz, konferans öncesinde Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nu ziyaret etti.

Yılmaz, Vali Güzeloğlu ile 20 dakika baş başa görüştü. Ardından gazetecilere ziyaret amacını anlatan Yılmaz, para politikaları konferanslarını tüm illerde yapacaklarını vurguladı.

Yılmaz, "Samsun'a ilk kez 2006 yılında gelmiştim. O dönemde Merkez Bankası'na yeni başkan olmuştum. Piyasalarda dalgalanmalar vardı ve nasıl bir başkan olacak diye beni test ediyorlardı. Çok şükür bugünlere geldik." dedi.

Olgunlaşma Enstitüsü'nde yapılacak konferansın içeriğinden de bahseden MB Başkanı Durmuş Yılmaz, para politikalarındaki gelişme ve değişikliklerden bahsedeceğini açıkladı.

Yılmaz, yerel karar alıcılar, sanayiciler ve akademisyenlerle buluşup onları dinleyeceğini, göremedikleri bazı yanlışlıkları tespit edip değerlendireceklerini sözlerine ekledi.

Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise Durmuş Yılmaz'ı şehrinde görmekten mutluluk duyduğunu kaydetti.

Valilik şeref defterini de imzalayan Yılmaz, Güzeloğlu'na çıkardıkları yayınları içeren albüm hediye etti.
Vali Güzeloğlu ise Samsun simgesi olan Atatürk Anıtı'nın maketini verdi.