Haber turu

Perşembe 05.06.2009
Güncelleme: Cuma 05.06.2009
ABONE OL
TPAO doğalgaz buldu
DİYARBAKIR'IN Silvan ilçesi Taşpınar köyü yakınlarındaki Hıvder Dağı'nda geçen yıl Taşpınar - 1 kuyusu açan TPAO, 700 metre derinlikte yüksek basınçlı doğalgaz buldu. TPAO ikinci kuyu açmak için hazırlıklara başladı. Pazartesi sabah saatlerinde doğalgaza ulaşılmasının ardından numuneler Ankara'ya gönderildi.

BTC zarar ediyor

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı'nın işletme giderlerinin karşılanamadığının doğru olduğunu bildirdi. Boru hattını işleten bir şirketin olduğunu, bu şirketin işletme giderleri ile normal bütçesi arasında fark bulunduğunu belirten Yıldız, "Zarar ederek devam edilmez. Bu farkın, yapılan anlaşmadan mı işletmeden mi kaynaklandığı belli değil. Onun üzerinde görüşüyoruz'' diye konuştu.

Philsa Danıştay'da dava açtı

PHILIP Morris / Sabancı, ruhsatlı sigara üreticisi olarak temel ticari özgürlüklerini ve diğer üreticilerle rekabet edebilme hakkını koruyabilmek amacıyla, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu TAPDK'nın 5 Nisan 2009'da yayımladığı 'Tütün Mamüllerinin Etiketlenmesine Dair Yönetmelik'teki ilgili maddenin iptali için Danıştay'da dava açtı. Hukuk Baş Müşaviri Çağatay Erten "TAPDK'ya, yaptığımız tüm çağrılarımızın sonuçsuz kaldı" dedi.