Taviloğlu: Kalbim kırık Kiğılı: Kırıkları onarırız

Mudo'nun patronu Taviloğlu "Kalbim kırık. Gönlüm bu sektörle ama aklım değil" dedi, Abdullah Kiğılı "Onun kalbini de bir şekilde onarırız" yanıtını verdi

Perşembe 05.06.2009
ABONE OL
Cannes'daki Liderler Zirvesi'nden sonra İstanbul'da bir organizasyonda yeniden bir araya gelen perakendeciler alışveriş merkezleri ile aralarındaki sürtüşmeyi, ucu kaçırılan indirimleri, farklı dernekleşme çalışmalarını ve krizi fırsata çevirmeyi konuştu.

BÖLÜNMELER YANLIŞ

Toplantının en ilgi çeken ismi ise Mustafa Taviloğlu idi. Uzun zamandır sesi soluğu çıkmayan Mudo'nun sahibi Taviloğlu sektördeki farklı dernekleşme ve bölünmeleri doğru bulmadığını belirterek, "Bu sadece sektörü zayıflatmaya yarar. Bunu doğru bulmuyorum" dedi. Taviloğlu şöyle devam etti: "Kalbim çok kırık. Bu sektör için her şeyi yaparım ama şimdi konuşursam birilerini üzerim. Gönlüm bu sektörle ama aklım değil." Taviloğlu'nun kalbim kırık sözleri üzerine Abdullah Kiğılı ise, "Sektörümüz kalpleri onarma yeridir. Onun da bir şekilde gönlünü alırız, kalbini onarırız" dedi.

'Bizimki aile içi sürtüşme'
AVM - perakendeci arasında yaşanan tartışmaları aile içi yapılan kavgalara benzeten Torunlar Şirketler Grubu Başkanı Aziz Torun, "Biz birlikte büyüyecek oyuncularız. Bizimki aile içi sürtüşme. Önünde sonunda anlaşırız" dedi.