İş Bankası tatilde 1 milyon öğrenciye kitap okutacak

İş Bankası "Karneni göster, kitabını al" kampanyasının ikinci yılında 1 milyon ilköğretim öğrencisine daha kitap hediye edecek

Cuma 06.06.2009
ABONE OL
Karneni göster, kitabını al" ile Türkiye'de bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük kitap kampanyalarından birine imza atan İş Bankası bu yıl da öğrencilerin tatil sevincine ortak olacak. Kampanya ile 1 milyon ilk öğretim öğrencisine daha kitap hediye edecek.

NOTA BAKILMAYACAK

1 milyon kitabın dağıtımı 2008-2009 öğretim yılının tamamlandığı 12 Haziran'dan itibaren başlayacak. İş Bankası şubelerine giderek karnesini gösteren ilköğretim okulu öğrencilerine notlara bakılmaksızın Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayımlanan, edebiyatımızın çok değerli 12 yazarının öykü ve masallarının yer aldığı "Yazarlarımızdan Masallar ve Öyküler" adlı kitap armağan edilecek. İş Kuleleri'nde düzenlenen basın toplantısına İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, kitabın sunuş yazısını kaleme alan Doğan Hızlan, kitabın yazarları Yaşar Kemal, Necati Tosuner, Yalvaç Ural, Tahsin Yücel ile Muharrem Buhara da katıldı. İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince "Kampanyamızın, ülkemizde daha çok çocuğumuzun nitelikli kitaplarla buluşmasına, okuyan ve sorgulayan gençlerimizin sayısının artmasına ve öğrencilerimiz için fırsat eşitliğinin oluşmasına ciddi bir katkı sağlayacağına inanıyoruz" dedi.