PS3'ü Tarkan ve futbolla keşfediyoruz

Türkiye'nin, PlayStation 3'ü müzik oyunu Sing Star'daki Tarkan ile sevdiğini belirten Playstation Ürün Grup Müdürü Özgür Kirazcı, futbol ve otomobil yarışı oyunlarının daha çok ilgi çektiğini söyledi

Cumartesi 07.06.2009
Güncelleme: Pazar 07.06.2009
ABONE OL
Oyun konsolu olarak tanıdığımız PlayStation 3 (PS) internet, Blue Ray DVD ve müzik yetenekleri dışında yerel müzik içeriğini Tarkan ve Sezen Aksu gibi popüler sanatçılarla Türk kullanıcılarına tanıtıyor. Türkiye'de 100 bin civarında PlayStation 3 kullanıcısı olduğunu söyleyen Sony Playstation Ürün Grup Müdürü Özgür Kirazcı internet üzerinde aktif 30 bin PlayStation ağ üzerinde kayıtlı kullanıcı olduğunu söyledi. Yerel içeriğin ilgiyi artırdığını ifade eden Kirazcı, "Türkçe hizmet verecek online mağazanın 2009 Son bahar aylarında hizmete sunmak için hazırlık yapıyoruz. Sony, Playstation 3, Bravia LCD TV gibi ürünlerle eğlence merkezinin kalbine yerleşiyor.

AKTİF KULLANICI

Yerel içerik Playstation oyunlarının ilgisini artırıyor. Tarkan, Sezen Aksu ve Mustafa Sandal gibi sanatçılar Sing Star oyununun temel karakterlerinden biri olurken, futbol ve otomobil yarışları en çok popüler olan oyunların başında geliyor"diye konuştu. "Artık televizyon ve bilgisayar ekranı karşısında pasif kalma dönemi bitiyor" diyen Kirazcı stratejilerini, "Yeni oyunlar insanları hareketlendiriyor ya da hareketi algılayıp sizi oyunun parçası haline getiriyor. Biz bu noktada interenet servislerini ve içeriğini artıracak oyunlara ağırlık vermeye devam ediyoruz" şeklinde özetledi. WiFi ve 3N şebekesindeki artışın mobil eğlenceyi değiştireceği iddiasında bulunan Kirazcı, "PSP go bizim yeni mobil eğlence platformunun parçalarından biri olacak. İnternet üzerinden oynanan oyunlar, intenet telefonu hizmeti, film ve müzik yolda eğlence alışkanlıklarına yenilik getirecek" dedi.