Haber turu

Cuma 13.06.2009
Güncelleme: Cumartesi 13.06.2009
ABONE OL
Pegasus, iç hatlarda yüzde 29 büyüdü
Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı Pegasus'un 2009 yılının ilk 4 ayında yolcu sayısının iç hatlarda yüzde 29 oranında artarak 600 bin adete, dış hatlarda da yüzde 16 oranında artarak 200 bin adete ulaştığını söyledi. Sabancı geçen sene HSBC ile gerçekleştirilen Pegasus Kart ile bu sene sonunda 200 bini aşkın üye hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Rixos, AB kalite ödülü aldı

Tüketici Akademisi tarafından Türkiye'de, bu yıl ilk defa verilmeye başlanan "AB Kalite Zirvesi" ödülünü Rixos Hotels aldı. Kalite ve inovasyon uygulamalarıyla örnek teşkil eden, Rixos, "Türkiye'nin dünya çapında beğeni toplayan global markası" olarak seçildi. Rixos yetkilileri ödülü AB Başmüzakerecisi ve Devlet Bakanı Egemen Bağış'ın elinden aldı.

Erken rezervasyondan 135 bin kişi faydalandı
Erken rezervasyon kampanyalarından ilk sonuçlar gelmeye başladı. etstur, erken rezervasyon kampanyasıyla bu sene % 22 artış yakalayarak 135 bin kişinin faydalandığını açıkladı. etstur Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, bu yıl özellikle de pahalı otellerin satışında artış yaşadıklarını kaydetti. Ersoy bu yılki toplam yolcu hedefini ise 430 bin olarak açıkladı.