TOKİ çekilişi ağlattı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ)'nin Çanakkale merkeze bağlı Kepez beldesinde yoksul aileler için yaptığı 45 metrekarelik evlerin kura çekiminde büyük heyecan yaşandı. Ölmeden bir ev sahibi olma hayali kuran, eşi engelli Türkan Şarlatan, numarasının okunmasıyla gözyaşlarına boğuldu.

Cumartesi 13.06.2009 17:02
ABONE OL
18 Mart Kapalı Spor Salonu'ndaki kura çekilişi sırasında yıllardır kirada ya da gecekonduda oturan Çanakkaleliler'den ev sahibi olanların bazıları ağladı, bazıları da gülme krizine tutuldu.

Kepez beldesinde yapılacak 1+1 448 konuttan birine sahip olabilmek için bin 115 kişi başvurdu. Çekiliş esnasında salonda oluşan sessizliği, numarası okunan talihlilerin ağlama ve çığlık sesleri bozdu.

Ev çıkacağını rüyasında gördüğünü söyleyen ve kuraya engelli eşi adına katılan bir çocuk annesi 55 yaşındaki Şarlatan'ın, başını ellerinin arasına alıp hıçkıra hıçkıra ağlaması salonda bulunanları hem hüzünlendirdi hem de sevindirdi. Bugüne kadar derme çatma bir gecekonduda oturduklarını belirten Türkan Şarlatan, "Allahım, sana bin kere şükürler olsun. Bugüne kadar hep ev sahibi olma hayali kurmuştum. Çıkacağını biliyordum, rüyasını gördüm akşam. Sobada ateşler yaktım, alevler çıktı. Allah bin kere razı olsun devletten, milletten." dedi.

İsmi okunmayanların heyecanlı bekleyişi ise kuranın sonuna gelindikçe yerini hüzne bıraktı. Bazı vatandaşlar, ekranda gördükleri rakamların kendilerine ait olduğunu zannederek sık sık itiraz etti.