MEB'den sözleşmeliye ilginç tavsiye

Milli Eğitim Bakanlığı, bir sözleşmeli öğretmenin kadroya geçirilip geçirilmeyeceklerine yönelik soruya ilginç bir yanıt verdi.

Salı 16.06.2009 09:36
Güncelleme: Salı 16.06.2009 11:32
ABONE OL
Bakanlık, "Hiçbir sözleşmeli öğretmenimiz, "nasıl olsa kadroya alınacağız KPSS'ye hazırlansam da olur, hazırlanmasam da olur' diyerek rehavete düşmesin. KPSS'ye çalışarak beyninizin gücü ile kadroya geçmeye geçmenizi tavsiye ederiz" önerisinde bulundu.

Bir sözleşmeli öğretmen, AKP İletişim Merkezi'ne (AKİM) sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçip geçmeyeceklerine yönelik bir soru sordu. AKİM, 17 Mayıs 2009 tarihinde yapılan başvurunun onaylayarak Milli Eğitim Bakanlığına yönlendirdiğini açıkladı. MEB'den AKİM'e, AKİM'den de öğretmene gelen yanıt ise "şaka gibi" oldu. Bakanlık, verdiği yanıtta; sözleşmeli öğretmenlerin kademeli olarak ve her yıl belli sayıda kadroya alınması için yönetmelik taslağı üzerinde çalışmalar yapıldığını bildirirken, 2009 yılı içinde de uygulamanın başlatılmasının beklendiğini kaydetti.

Bakanlık, söz konusu yanıtında, "Yine KPSS puan üstünlüğü ile kadroya geçişler devam edecektir. Onun için hiçbir sözleşmeli öğretmenimiz, nasıl olsa kadroya alınacağız KPSS'ye hazırlansam da olur, hazırlanmasam da olur diyerek rehavete düşmesin. KPSS'ye çalışarak beyninizin gücü ile kadroya geçmeye geçmenizi tavsiye ederiz. Çünkü yukarıda da belirtildiği üzere sınavsız kadroya geçişler kademeli ve belli sayıda olacaktır" tavsiyesinde bulundu.