Kriz günlüğü

Perşembe 18.06.2009
Güncelleme: Perşembe 18.06.2009
ABONE OL
Opel % 40'a varan indirim planlıyor
Opel'in yeni sahibi Kanadalı Magna'nın istihdamı korumaya yönelik satışları artırmak için fiyatlarda yüzde 40'a varan indirim yapmayı planladığı öne sürüldü. Otomobil satışlarının yapıldığı Broadspeed. com adlı İngiliz internet sitesinin direktörü Simon Empson, Avrupa'da Opel, İngiltere'de Vauxhaal markasıyla üretim yapan şirketin satış hedeflerine ulaşmak için fiyatları yüzde 40'a varan oranlarda kırmak zorunda kalacağını ileri sürdü.

45 bin kredi kartı bloke edildi
Belçika Finans Sektörü Federasyonu (Febelfin), sahiplerinin iradesi dışında kullanıldığı tespit edilen 45 bin kredi kartını dolandırıcılık sistemi çerçevesinde bloke ettiğini açıkladı. Kredi kartlarından 1.2 milyon euroluk harcama yapıldığını kaydeden Febelfin sözcüsü Benoit Lempkowicz, bankaların, kartları bloke olan müşterileri önümüzdeki günlerde bilgilendireceğini söyledi.

Asrın dolandırıcısı Madoff'a mali aforoz
50-60 milyar dolarlık dolandırıcılıkla suçlanan ve 12 Mart'ta cezaevine konulan 71 yaşındaki Bernard Madoff'un, mali çevrelerle her türlü ilişkisine yasak getirildi. Amerikan Sermaye Piyasası Kurulu (SEC), Madoff'un mali danışman, piyasa operatörü gibi mali çevrelerle her türlü yazılı iletişiminin yasaklanmasına karar verildiğini duyurdu.