Emlakta 200+200 milyon dolarlık 2 yatırım

İnşaat sektöründe dün iki yeni yatırımlar açıklandı. Tepe İnşaat, Ankara'da Garage Group ise İstanbul'da 200 milyon dolarlık projelerini açıkladı

Cuma 19.06.2009
Güncelleme: Cuma 19.06.2009
ABONE OL
İnşaat sektöründeki durgunluk yerini yeni projelere bıraktı. Dün, iki ayrı grup gayrimenkul sektöründe 200'er milyon dolarlık yatırım projelerini açıkladı. Bunlardan ilki Tepe İnşaat'a ait. Şirket Ankara'da üst gelir grubuna yönelik yeni bir yaşam merkezi projesine başladı. Bir diğer proje ise İstanbul'da Garage Group'tan. Şirket İstanbul'un 5 farklı projeyle emlak sektörüne giriş yaptı. Tepe İnşaat, Ankara'da üst gelir grubuna yönelik yeni bir yatırım ve yaşam merkezi projesine başladı. Tepe Prime adını taşıyan proje 218 ofis, 100 stüdyo ve 37 mağazadan oluşuyor. Topşam yatırım bedeli 200 milyon dolar olan proje Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği'ne ait 28 bin 227 metrekarelik arsada toplam inşaat alanı 92 bin 750 metrekare olarak gerçekleştirilecek.

MERKEZİ KONUMDA

Projenin rezidans bölümünde büyüklükleri 78 ile 102 metre arasında değişen ve home ofis olarak kullanılabilecek stüdyolar yer alacak. 18 ve 19 katlı iki bloktan oluşan Tepe Prime Business bölümü ise 121-234 metrekare büyüklüğündeki ofislerden oluşacak. Mağazaların bulunduğu Tepe Prime Avenue ise özel peyzajlı sokak ve meydan düzenlemeleri, gösteri ve konser alanları, su oyunları kafe ve restoranlardan oluşacak. Proje kamu kurumlarının ve 6 üniversitenin tam orta noktasında merkezi bir konumda yer alıyor.

GARAGE, 5 PROJEYLE İNŞAATA GİRDİ
Uğur İletişim Merkezi ile Avea'nın en büyük ikinci distribütörü olan Garage Group, İstanbul'da 5 projeyle gayrimenkul sektörüne adım attığını açıkladı. Grup, 2011 yılına kadar Zekeriyaköy, Sarıgazi, Ümraniye, Merter ve Kartal'da konut ve ofis projelerinden oluşan beş ayrı projeye toplam 200 milyon dolar yatırım yapacak. Garage Group Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bahadır, inşaat maliyetlerinin düşük olduğu bu dönemde yatırım yapmaya karar verdiklerini, kriz sonrası için ellerinde bulunacak stok oluşturduklarını da kaydetti.