Haber turu

Pazar 22.06.2009
Güncelleme: Pazar 21.06.2009
ABONE OL
1 günde 5 milyon Turkcelli Messenger'la mesajlaştı
TURKCELL
abonelerinin, Windows Live Messenger'ı kullanarak günde 5.1 milyon mesaj attığı bildirildi. Turkcell'den yapılan yazılı açıklamada, GSM operatörünün abonelerinin, Mayıs ayı verilerine göre, Windows Live Messenger'ı kullanarak arkadaşlarıyla günde 5.1 milyon, ayda 155 milyondan fazla mesajla anında iletişim kurduğu bildirildi. Kullanıcıların, ayda 8.2 milyon kez oturum açtıkları duyuruldu. Turkcell abonelerinin, haftada 7 kontör veya ayda 4 lira ödeyerek cep telefonlarından Windows Live Messenger ile arkadaşlarıyla sınırsız mesajlaşabildiği vurgulandı.

Amerikan sofrası 'frik' lezzetini keşfetti
REİS
Gıda, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve özellikle Gaziantep'in yöresel bir bakliyatı olan firiği, ABD'ye ihraç etmeye başladı. "Reis'' markasıyla paketli olarak, Türkiye'deki raflara girmeyi planlarken yurt dışından da yoğun talep aldıklarını söyleyen Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, "İlk talep daha düne kadar buğday ithal ettiğimiz ABD'den geldi. 2010 sonuna kadar bu ülkeye 500 ton ihracat rakamını yakalamak istiyoruz" dedi.

Talih kuşu uçmak için hükümeti bekliyor
MİLLİ
Piyango özelleştirmesinde yeni yol haritası için hükümetin kararı bekleniyor. Milli Piyango'da "yola devam" kararı verilirse, iptal edilen ihalede sorun yaratan kimi hususlar gözden geçirilerek, yeni ihale süreci belirlenecek. 2. ihalenin düşük tutarda peşin bedel alınarak İddaa'da olduğu gibi açık eksiltme yöntemiyle de gerçekleştirilebileceği belirtiliyor. Firmalar, günde en fazla 1 oyun koşulu ve reklam kısıtlamalarının kaldırılmasını, KDV'nin taksitli tahsilini ve bayi komisyonlarının da düşürülmesini istiyorlar.

Köprü ve otoyollardan 190 milyon gelir elde edildi
KARAYOLLARI
Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre bu yılın 5 ayında, 123 milyon 736 bin 178 aracın çift yönlü olarak geçiş yaptığı İstanbul Boğaziçi köprüleri ile paralı geçiş olarak hizmet veren otoyollardan toplam 190 milyon 426 bin 249 lira gelir sağladı. Söz konusu dönem itibariyle, İstanbul Boğaziçi ile Fatih Sultan Mehmet köprüleri 62 milyon 925 bin 271 lira, paralı otoyollardan ise 127 milyon 500 bin 978 lira gelir getird