Tursil kitaplarla eğitimde eşitsizliği ortadan kaldırıyor

Türkiye'nin ilk toz deterjanı Tursil, "Tursil'in Akıllı Çocukları" projesi ile ihtiyacı olan okullara kitap dağıtarak eğitimde eşitsizliği ortadan kaldırıyor

Pazar 22.06.2009
ABONE OL
TÜRKİYE'DE sürekli konuşulan ama kimsenin elini taşın altına koymadığı konular listesinin üst sıralarında 'kitap okumanın az olduğu' gelir. Ancak altyapıdaki eksiklik ve sunulan fırsatlardaki yetersizlik de bu olumsuz tablonun değişmesini engeleyen faktörler. Henkel'in Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile işbirliği yaparak geliştirdiği "Tursil'in Akıllı Çocukları" projesi bu eksikliği önleme yolunda atılan küçük adımlardan biri.

HEDEF ANADOLU

Firma Türkiye'nin ilk toz deterjan markası olan Tursil ile Anadolu'da ihtiyacı olan okullara kütüphaneler yaparak eğitimde eşitsizliğe küçük de olsa bir katkıda bulunacak. Kitap okuyamayan çocukların ayağına kitaplar götürülecek. Proje kapsamında Henkel, ilk olarak Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesindeki 125. Yıl Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda bir kütüphanenin açılışını yaptı.

10 BİN ÇOCUK

Kampanyaya destek olmak isteyen tüketiciler de, satın alacakları her Tursil deterjan ile kütüphanelerden faydalanabilecek 10 bin çocuğumuzun eğitimine katkıda bulunacak. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, özellikle Doğu ve Güneydoğu'daki okul, öğretmen, aile ve çocuklardan gelen talepler ışığında okumak isteyen ve kitaba açlık duyan çocukları "Kitap eğitimin temelidir, kitap yoksa eğitim de olamaz" ilkesinden hareketle destekleyecek.