Haber turu..

Pazartesi 23.06.2009
Güncelleme: Salı 23.06.2009
ABONE OL
50 Türk yatırımla Yeşil Kart için başvurdu
ABD'nin 500 bin dolarlık yatırım için gelene Yeşil Kart uygulamasına Türkler'den yoğun ilgi vadr. New York barosu göçmenlik avukatlarından Cahit Akbulut, şu ana kadar kendisine 50 Türk'ün EB-5 Vize programı kapsamındaki yatırımlara ortak olmak için başvurduğunu söyledi. ABD Göçmenlik Bürosu, Federal büronun onayladığı 40 projeye yatırımcı olarak katılan kişilere ve ailesine Green Kart vererek ABD vatandaşlığı yolunu açıyor.

Türk iş kadını ABD'nin parlayan yıldızı
ABD'de kurduğu Confirm BioSciences (teşhis medikal) şirketinde ev test seti üreten Zeynep Ilgaz Pala, San Diego Eyaleti'nin yılda bir kez ekonomide atılım yapanlara verdiği Rising Star Award (Yükselen Yıldız) ödülüne layık görüldü. Pala'nın şirketinin, evde uygulanan, tek saç teliyle kişinin uyuşturucu kullanıp kullanmadığının tespit edilebildiği ev test seti, ABD'de ''çocuklarını kontrol etmek isteyen ailelerin kabuslarına son veren buluş'' olarak niteleniyor

'Afgan Kızı'nı çeken fotoğraf filmi tarih oldu
National Geographic Dergisi'nin ünlü fotoğrafcısı Steve McCurry'nin hafızalara kazınan mülteci kampındaki yeşil gözlü Afgan kızını çektiği fotoğrafın film markası Kodachrome artık tarih oluyor. Kodak'ın 1935'te üretimine başlattığı Kodachrome'un, yeni renkli film ve dijital teknoloji nedeniyle şirketin toplam satışındaki payının yüzde 1'e düşmesi ile piyasadan kaldırılmasına karar verildi.