Zorlu: Yerli malı kullanalım Türkiye'yi uçuralım

Salı 23.06.2009
Son Güncelleme: Perşembe 27.05.2010
ABONE OL
Toplantıya katılan oda ve dernek başkanları ile iş dünyasının önemli temsilcileri de kısa konuşmalar yaptı. İşte demeçlerden bazıları:
Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu: Sanayisiz bir ülke, Türkiye düşünemiyorum. Yerli malı kullanalım, Türkiyemizi uçuralım. İstihdamı devam ettirmenin tek yolu tüketmekten, çalışmaktan ve ihracattan geçiyor. Ahmet Çalık
Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık: 'Kriz varsa çare de var' kampanyasını çok gerçekçi buluyorum ve gönülden destekliyorum. Ülkemizin potansiyeline güvenmeliyiz. Türkiye bölgesel bir güçtür.
Şişecam Yön. Krl. Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kırman: Karamsar insanlar sadece tüneldeki karanlığı, iyimserler ise sadece ışığı görür. Tedbirliler ise ışığı görmesinin yanı sıra gelecek treni de görür. Duyduğumuz bu güvenle tünelin ucundaki ışığa trene rast gelmeden ulaşabiliriz.
TESK Başkanı Bendevi Palandöken: Hükümetin açıkladığı 5 pakette de esnaf sanatkar yok. Eşitlik ve mutluluk tabanda olmalı. Tabanda mutluluk yok. Hep bize akıl, başkalarına para verirseniz, sistemi düzeltmek kolay olmaz.
Kamu-Sen Başkanı Bircan Akyıldız: Dar ve sabit gelirliye gelir desteğini siyasi irade bir an önce uygulamalı.
Hak-İş Başkanı Salim Uslu: Krizle birlikte toplumun önüne örülen psikolojik duvar bu kampanyalarla ortadan kaldırıldı. Bu kampanyaların topluma moral vermek gibi tamamlayıcı amacı var.

İLGİLİ HABERLER